* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 moji radovi

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:26 pm

jmoji radovi Df12ba2b


Last edited by stipe on Sat Aug 28, 2010 9:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: dodatak   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:26 pm

nmoji radovi Fd3d3b33


Last edited by stipe on Sat Aug 28, 2010 9:33 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: dodatak   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:27 pm

moji radovi 81472788
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: dodatak   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:28 pm

moji radovi Def07402
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: dodatak   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:29 pm

moji radovi 4d359c7b
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: dodatak   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:30 pm

moji radovi 829c36c3
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: dodatak   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:30 pm

moji radovi F48c4421
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: pec za kaljenje   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:32 pm

moji radovi D2afcc23
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: polirka   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:33 pm

moji radovi 269c087b
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: tracna brusilica   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:35 pm

kupljena u pevcu za par sto kuna i premjestena na motor od 1.5kilovata sluzi svrsi bilo bi bolje da je veca ali sam zadovoljan sad radim velike stavil bum slike moji radovi 9b34fff1
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: alati   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:40 pm

moji radovi E40352a8moji radovi 42351049moji radovi 248bd3e2 od ovih koponenta bum napravil tracnu brusilicu veliku i pomicnu tako da mogu stavljati trake raznih dimenzija ovo nije jos ni pocetak ima puno posla i prerada imam sve djelove sam se treba baciti na posao
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: alati   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:43 pm

brusni kotaci od aluminija sa brusnom trakom na platnumoji radovi D8977386moji radovi 450020dca ovo je brusilica na kojoj radim
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: nozevi   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:46 pm

moji radovi E77e9cadmoji radovi 118b8f99moji radovi 308424c2moji radovi B5c1e2ac
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: vodeni brus   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:48 pm

moji radovi 25430036 rucne je izrade nije bas velik ali sluzi mada se tek ucim brusiti i neide mi bas ali svaki pocetak je tezak
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: jos neki radovi   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 1:56 pm

moji radovi Ca69a3e4moji radovi 22ce4d14moji radovi B5dbbb6cmoji radovi Fb3150f7moji radovi Def07402
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 2:08 pm

Lepo sve izgleda...ali male su slikice..Postavljaj slike formata 800x640 piksela..voleo bih videti tvoje radove na većim slikama,ako ti to nije problem Very Happy ..pozdrav
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 2:09 pm

znam da se tek privikavas na forume i postavljanje slika i moram te pohvaliti. uspio si sam sve skuziti i napraviti kaj si htio od kad smo zadnji put pricali...sve kaj ti sad preostaje je jos malo ispolirati tu vjestinu.

slike su ti sirine 160 pixela i premale su da se jasno vide predmeti, predlazem da ih povecas na najvecu mogucu sirinu koju prima forum - 600 pixela, visina nije bitna, ali moras krenuti od orginala sa fotoaparata jer povecanjem ovih koje si postavio izgubila bi se jasnoca slike.

pretpostavljam da si u programu u kojem sredujes fotografije nesto krivo napisao.

kako bilo, ako imas problema, nazovi, pa te propeljam kroz postupak.

ideja za tracnu (ovu prvu) je odlicna, svaka cast.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: xt   moji radovi Icon_minitimeFri Jul 16, 2010 12:44 pm

slike su u onom programu velike i na kompu ali kad ih prebacim smanje se same daj bum te sutra trznul pa bus mi pomogal ak bus voljan nabavil sam fotic ove su slikane sa mobom
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeSun Jul 18, 2010 2:52 pm

stipe wrote:
slike su u onom programu velike i na kompu ali kad ih prebacim smanje se same daj bum te sutra trznul pa bus mi pomogal ak bus voljan nabavil sam fotic ove su slikane sa mobom

ok, zovi sutra pa sredimo
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 4:06 pm

stipe wrote:
moji radovi 269c087b
Kolega, ako si se već muški na mučio , znam te muke, da sve to napraviš i sklopiš, stavi bolje ŠAJBNU OD ČOJE , i da ta osovina ima brzinu ne manju od 1400 obrt/ min.Čoja mnogo bolje polira! Ja sam ranije koristio filc i poslao sam ga u penziju Smile ....kraće vreme ti treba i sama čoja bolji sjaj daje!!!
Back to top Go down
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 4:20 pm

stipe wrote:
brusni kotaci od aluminija sa brusnom trakom na platnumoji radovi D8977386moji radovi 450020dca ovo je brusilica na kojoj radim
Ovo ti je super! sviđa mi se ! Smile , evo jednog predloga za tebe:
stavi na potrošenu šajbnu od pamučne šmirgle koju korstiš, bollje rečeno , namaži tvdim maragarinom ( imaš ga kupit za torte se koristi, ali da je tvd i kada namažeš , dodaj malo grube paste i sa običim parčetom čelika malo to utrljaj i onda kada dođeš u završnici probaj na njemu da radiš, malo će ti sečivo biti prllavo i ruke , pa obriši nož nekom krpom .Videćeš kakav ćeš kvalitet dobiti ! Jer ona skoz skine one riseve i predhodnog brušenja...tako da ti neće trebati još finije granulacije....kako se to obično radi...skroz bespotrebno.Znači na potrošenim šajbnama to stavi ..javi mi rezultate Smile Ako je šmirgla granulacijie 80 ili 120 nije to važno, ova smeša ubije oštrinu te šmirgle i lepo polira ....naravno nedaje sjaj ali LEPU MAT POVŠINU!
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 12:20 am

E Ostrac svaka cast tebi na tvom znaju,nadam se da si bolji od ucitelja posto dobro poznajem njegove radove i ako ga nisi prevazisao dzaba ti sva prica,nego daj ti nama malo tvojih radova da mi vidimo to iz prve ruke pa ce onda da te pita ko sta ima...!
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Guest
Guest




moji radovi Empty
PostSubject: odgovor   moji radovi Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 2:57 am

Ko sve zna taj je sam sebi dovoljan! ja pričam ono što radim i ono što znam iz iskustva..a ovde sam i da naučim mnogo toga....Mnogo sam noževa naoštrio i radio restauraciju sečiva...kada bih sve to slikao , gde bih to sve stalo Smile ....Naredni put kada radim moraću i da slikam pa nećete ostati neuskraćeni i za to.... Smile Ali moram da priznam da su mi drške slabija strana i da nevolim baš da ih radim ( ali to je moj problem)....
Back to top Go down
Sponsored content





moji radovi Empty
PostSubject: Re: moji radovi   moji radovi Icon_minitime

Back to top Go down
 
moji radovi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Novi radovi
» Moji radovi!
» neki moji radovi
» Moji prvi radovi(na hladno)
» moji noževi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: