* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 čekić i nakovanj = srećan čovek

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 3:31 am

S obzirom da noževi koje sam pravio nisu bili otkovani,reših da ih iskujem.S onim prvim što sam ga otkovao sam zadovoljan kako se okalio. Naoštrio sam ga da brije i maltretiran je u kuhinji celo pre podne.Sekli smo nekog oslića(oko1,5kg) preko kostiju na kolutove,trebljeno je i za pomfrit isečeno oko 2 kg krompira,a zatim sam probao da li i dalje brije.Istina,nije više mogao brijati,ali samo sam ga dva puta prevukao preko masata,i vratio se u brijačko stanje.Zvuk na masatu je fantastičan,zvonak,i u opšte se ne oseća da ga masat"ujeda".
Jutros,dok su svi normalni spavali s obzirom da je nedelja,ja sam kovao s užitkom.Evo nekih fotkica.
čekić i nakovanj = srećan čovek Kovanj10
čekić i nakovanj = srećan čovek Kovanj11
čekić i nakovanj = srećan čovek Kovanj12čekić i nakovanj = srećan čovek Kovanj13
Radio sam četiri oštrice odjednom,da bih iskoristio maksimalno i vatru i vreme.Trenutno sam ih ostavio na otpuštanju.Tri sata uživanja..Za budalu uvek ima posla bounce
Back to top Go down
Guest
Guest




čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 3:34 am

Zaboravih da spomenem - Posle sečenja krompira,na poliranoj štrici su se pojavile crne sitne zvezdice koje je jako teško ukloniti.Da li je zbog kiseline iz krompira,ili nešto drugo?
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 3:47 am

Ide to tebi, bravo.

igi_steel wrote:
Za budalu uvek ima posla

Da bome ima. Često me pitaju: Kak ti se da? Nije im jasno da mi je taj psihički odmor vredniji od fizičkog. Wink
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 5:42 am

Bravo igi, a jesu ti susjedi jutros kresali sve po spisku dok si počel lupat.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeSun Jul 04, 2010 7:44 am

moguce je da su tockice od krumpira.

zadnji put kad sam vidio ovak veliku vatru, covijek je kalio mac... al lepo zgleda.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeMon Jul 05, 2010 9:51 am

Bravo Igi samo napred dobro ti to ide Wink Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeMon Jul 05, 2010 12:55 pm

Hvala momci
Ma nije vatra tako velika kako izgleda,a i grejao sam četiri oštrice od jednom - -po dve sa svake strane.
Komšiluk se ne buni,jer,hvala Bogu,s leve strane je jedna baka,a sa druge druga baka,i obe po malo nagluve,a i kovačnica mi je pozadi u bašti.Inače,ložim sve što mi padne pod ruku - ova vatra sa slika je od izlomljene iverice i ljuski od oraha..sve što gori dodaj mu vazduha i eto kovačke vatre Very Happy Oštrice su se otpustile extra,turpijom se obradjuju bez problema
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeMon Jul 05, 2010 2:25 pm

svida mise takav nacin rjesavanja problema, brzo i efikasno Wink
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeTue Jul 06, 2010 9:51 am

Evo,posle nekih 7 sati rada,tanto je spreman za kaljenje.Sve je isključivo ručno uradjeno,bez upotrebe tocila i slično.Stigao sam do granulacije 280,a posle kaljenja idemo dalje.
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_11
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_12
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_13
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_14
Back to top Go down
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeTue Jul 06, 2010 10:38 am

Svaka ti dala!!!Veoma lepo !!!!Mene sramota zbog nerada Embarassed Ali još malo biće!!!
lol!
Back to top Go down
Guest
Guest




čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeWed Jul 07, 2010 9:55 am

Ne bi ni ja bio tako vredan da nisam na godišnjem..
Evo,posle 12 - 13 sati rada..skoro gotovo.Termički je obradjen,i zadovoljan sam kako turpija zvoni preko oštrice.Šmirglanje,poliranje...Ruke malo bole,ali,užitak Very Happy čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_15
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_16
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_17
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_18
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_19
čekić i nakovanj = srećan čovek Tanto_20
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeWed Jul 07, 2010 10:16 am

odlicno zgleda!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitimeWed Jul 07, 2010 12:57 pm

Šta reći ????Sem BRAVOOOO!!!!!!! bounce bounce bounce
Back to top Go down
Sponsored content





čekić i nakovanj = srećan čovek Empty
PostSubject: Re: čekić i nakovanj = srećan čovek   čekić i nakovanj = srećan čovek Icon_minitime

Back to top Go down
 
čekić i nakovanj = srećan čovek
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: