* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tocilo ili kružni brusni kamen

Go down 
+4
LEGION66
Davor
Karlo Ban
dzelevb
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 26, 2010 2:23 pm

jebemu, izgledalo je obecavajuce
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
shizo

shizo


Posts : 203
Join date : 2009-08-27
Age : 45
Location : trogir

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 26, 2010 5:53 pm

Bit će da je puka po pukotini ,znam dosta o tome ipak sam završio kameno-klesarsku.
Moraš pomno izabrat kamen za radit tako nešto. Polivat ga vodom , pa gledat di brže upija (tu se krije pukotina) ,možeš i po zvuku lagano tuckajući čekićem . Ali i za jedno i za drugo triba dosta prakse
Kad dođem jednog dana do tebe ja ti nađem kamen i pokažem ti par poteza s macom.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
dzelevb

dzelevb


Posts : 87
Join date : 2010-05-10
Age : 46
Location : Vrnjacka banja SRBIJA

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 26, 2010 6:54 pm

Samo ti dođi!!!cheers bounce
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 15, 2011 5:21 am

Imam jedno pitanje.Posto vidim da si pokusao da izradis tocilo od prirornog pescara,ja sam se snebivao oko toga ,ali kada sam video cene fabrickih tocila vecih dimenzija prilicno sam se razocarao.Pa ,zbog toga resio da napravim ipak od prirodnog kamena.Naleteo sam na internetu na dve firme u Srbiji,koje se bave izradom,plasmanom i kojekakvim sve stvarima od pescara.Kontaktirao sam ih i objasnio moju dilemu i zelju i sada cekam na odgovor.Pa me zanima sledece,racunajuci da ste vec imali iskustva sa tom vrstom tocila,da li je i koliko dobar pescar za ostrenje ?I,posto verujem da njega ima vise vrsta,koji je dobar,tj.najbolji za to?
Na nesto ovakvo sam mislio.
Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Originalslika-3872295
Back to top Go down
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 53
Location : strepci brcko dc

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 18, 2011 12:12 pm

U mom selu se tradicionalno izradjuju tocila i belegije(brusevi za kosu) ja sam na raspolaganju ako mogu nekome pomoci oko nabavke,belegije se mogu izraditi u kakvom hocete obliku,tocila rijetko tko radi ali belegije svake godine po desetine tisuca komada. pozdrav
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 18, 2011 12:34 pm

Gile,a odakle si?Da li mozes napraviti nesto ovakvo,kao na slici?Ako mozes koliko bi takvo nesto kod tebe kostalo?Mnogo pitanja,aaa. Very Happy Pozdrav
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 19, 2011 6:53 am

i mene zanima cijena i maksimalna velicina promjera.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 53
Location : strepci brcko dc

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 19, 2011 1:24 pm

Maksimalni promjer ovisi o velicini ploce.Najcesce rade u promjeru oko 40-50 cm. ja sam iz okolice Brckog BiH,selo Štrepci.Ja planiram sebi raditi cim nadjem vremena, imam plocu oko 50cm.Prije rata ovakav tocio kostao je 100 maraka. Danas rijetko tko radi tocila, ali mislim da bi se za taj iznos moglo naci.Ako je tko zainteresiran mozemo se cuti i konkretno dogovoriti.Pozdrav.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeSat Aug 20, 2011 9:43 am

Da.Hvala na odgovoru.Ali si za mene,cini mi se predaleko.Postarina bi mi izasla bar jos toliko,ako ne i vise,a jos granica...Ali,cena stvarno nije velika,mislim,bar koliko ja znam,skoro dzabe za te dimenzije koje si pomenuo.Ali i tako mala za sada je meni nedostupna.Ali,mislim da mogu da pricam i u ime drugih sa ovog foruma,imace ovde neko sigurno zainteresovan da za ovu cenu naruci.Mozda ,ali mozda i ja budem u mogucnosti kasnije,mada tesko.Kada bi imao neko iz Srbije slican tebi bilo bi dobro,ovako...Stvaarno povoljno,nema sta.Pozdrav!!!
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 3:43 am

pa i nije tako strasno ako bi se islo po nekoliko kamena i usuput na more.... definitivno cemo se cut sljedece godine
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 53
Location : strepci brcko dc

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:09 pm

nije problem,tu sam da pomognem ako kome treba pomoc.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 25, 2011 4:42 pm

Probajte kod gasterbajtera da vam donesu.Ima u Italiji i to dobrih jer su oni vodeci u kamenorezackim poslovima a vama je Italija blizu,tako sam ja nabavio,mada su skupa sacuvaj boze
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 21, 2011 12:05 am

Imam jedno pitanjce.Da li moze da se iskoristi mlinski kamen(kamen za mlevenje zita-psenice i sl.)za ostrenje nozeva?Imam priliku da nabavim dva komada.Mada mislim da onaj gornji mozda nije dobar zbog rupe i jos nece drugog,nebitno.Ali zato mislim da je donji dobar,ali jedina i njegova mana,ako je uopste mana(po meni nije )sto je ogroman.Ima sigurno 800-900 u precniku,a sirunu tj.debljinu oko 150-200 mm.Znaci da li moze za ostrenje?Pozdrav majstori!!! Very Happy
Back to top Go down
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 53
Location : strepci brcko dc

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 23, 2011 1:20 pm

Ja koliko znam mlinski kamen ima dosta krupnu granulaciju tako da nije to nikako dobro.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 28, 2011 7:30 am

Razumem.Ali po izgledu skoro je isti kao i dzelevb-ov,sa pocetka ove teme.Pa sam zato pomislio da bi i ovaj mozda mogao da posluzi za to.Videcu.U svakom slucaju porazgovaracu sa ljuudima ciji je kamen,koliko bi oni njega cenili pa ako bude nesto povoljno(mislim bas povoljno),onda cu ga ipak uzeti.Pa isprobati,ako moze moze,ako nemoze,nema veze.Pozdrav
Back to top Go down
Sponsored content





Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tocilo ili kružni brusni kamen
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Brusni kamen iz mojih nedodjija
» Moj brusni kamenčić
» Belt Grinder & Tocilo - mungos
» Brusni i polirni materijali
» brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: