* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 monkey friction folder xD

Go down 
5 posters
AuthorMessage
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeFri Jan 26, 2018 6:35 am

Hello ppl!
poslje par neuspjeha sa fixnim nozevima sam odlucijo totalno promjenit i probat sa jednim na zatvaranje.
prije godinu dana i vise, jedan prijatelj iz engleske me je pito za jedan "uk legal friction folding knife" i poslje prve probe koje je nazalost propala sad sam odlucijo zahvatit to ozbiljnije.

ovo je rezultat
damascus je jedan komad od veceg paketa, koji sam odlucijo iskovat malo drukcije tako da na kraju imam malo bezobrazniji resultat sa sarama.
stranice su od titanijuma i drska od rebrastog javora(steta da na malim komadima se ne vidi puno)  
vidice, to sam naso u zeljezari, to ili na imbus sa conusnom glavom :\

monkey friction folder xD  Dsc_0014
monkey friction folder xD  Dsc_0015
monkey friction folder xD  Dsc_0016

malo mozda da sam tanje izbrusio bevel ali ce bit dobar Very Happy

ko uvjek pustite vase misljenje, makar kakvo bilo Wink
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeFri Jan 26, 2018 10:48 am

lijepo je. vidim sad se nekako svi bavaju na preklopne. valjda furka na amere .... Wink
koji su čelici oštrice?
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeFri Jan 26, 2018 10:57 am

Shocked Neuspjeh? WTF...bar ono viđeno ovdje daleko ,daleko od toga
A ovaj je nekakav logičan slijed izvrsnosti...bar meni , naprediješ ti zavidno Wink
jedino sam malo zbunjen...meni liči na front fliper...mislim s njim dijeli princip otvaranja
samo kako ne vidim pa ni ne kužim(jasan mi je pojam friction - non locking)
kako se ponaša otvoren...ma u biti niš bitno..ja po starom trkeljam Razz
Sam oblik drške ima dosta sličnosti nečem što sam crtao sebi dakle taj koncept mi se sviđa
i s tim sam pozitivno iznenađen Smile kao i s cijelom izvedbom komada.

Javor Very Happy  rebrasti lilti curly...baš sam spasio lijep komad od peći...valjda doživi nešto ljepšu
namjenu...meni izuzetno drago drvo cheers

sve u svemu čestitam na prvijencu bounce  nek ih bude još...i u to ne sumnjam cheers
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeFri Jan 26, 2018 11:30 am

magwin wrote:
lijepo je. vidim sad se nekako svi bavaju na preklopne. valjda furka na amere .... Wink
koji su čelici oštrice?

xD zaboravijo napisat 1075-O2 i 15n20 oko ukupnih 70tak slojeva (da pobrojo is bas sada xD)
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeFri Jan 26, 2018 11:33 am

chumaman wrote:
Shocked Neuspjeh? WTF...bar ono viđeno ovdje daleko ,daleko od toga
A ovaj je nekakav logičan slijed izvrsnosti...bar meni , naprediješ ti zavidno Wink
jedino sam malo zbunjen...meni liči na front fliper...mislim s njim dijeli princip otvaranja
samo kako ne vidim pa ni ne kužim(jasan mi je pojam friction - non locking)
kako se ponaša otvoren...ma u biti niš bitno..ja po starom trkeljam Razz
Sam oblik drške ima dosta sličnosti nečem što sam crtao sebi dakle taj koncept mi se sviđa
i s tim sam pozitivno iznenađen Smile kao i s cijelom izvedbom komada.

Javor Very Happy  rebrasti lilti curly...baš sam spasio lijep komad od peći...valjda doživi nešto ljepšu
namjenu...meni izuzetno drago drvo cheers

sve u svemu čestitam na prvijencu bounce  nek ih bude još...i u to ne sumnjam cheers

malo sam pomjeso detaglie raznih nozeva, naprimjer ima talon ko na fliperu ali je samo asist za otorit jer je dosta tvrd i nema onog za nokat(mrzm to, na opinelu skoro nokat prekinem kad drska stisne ostricu)

nauspjeh je onaj chaotic multy bar za kuhinju, zasro na veliko drsku i sve moram iz pocetka :\
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeFri Jan 26, 2018 12:10 pm

malo mozda da sam tanje izbrusio bevel ali ce bit dobar ................. Very Happy Ne mozda , trebao si izbrusiti mnogo tanje........... jbg treba da sece Very Happy Dopada mi se ovaj ............majmun Very Happy Za strafice no comment ...gori si i od mene cheers
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeMon Jan 29, 2018 3:22 pm

Дамаск ми је баци у сенку ве остале детаље.Одушевљен сам!
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitimeMon Jan 29, 2018 5:57 pm

cheers cheers Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





monkey friction folder xD  Empty
PostSubject: Re: monkey friction folder xD    monkey friction folder xD  Icon_minitime

Back to top Go down
 
monkey friction folder xD
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» ironwood folder :D
» Liner Lock Folder- drugi pokusaj

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: