* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Dupli grinder

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 20, 2017 3:54 pm

Radja se novo cedo Very Happy  jedna strana klasika , dva kotaca  i jedini dodatak za tu stranu  bice  rotary platen attachment da mogu posteno izgrindat convex . Druga strana samo za kotace , one gumirane Very Happy jedan ce biti 28cm.dia drugi mnogooo veci . Naravno da moze horizontalno , vertikalno , koso ............ Brzine za sada tri  sa samo 14cm pogonski kotac ....  10 m/s , 20 m/s i 41 m/s ............. Danas su mi napravili trostazne remenice  i veci pogonski za koji matematika kaze da ce ici do 80m/s  Razz  

Dupli grinder  Jou1rjs
Dupli grinder  TOdsdux

Stay tuned , imam neka zanimljiva resenja za tracking arm i tracking kotac a vrlo jednostavna Very Happy


Last edited by Keltan on Mon Nov 20, 2017 4:42 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 20, 2017 4:12 pm

cheers vjerujem da je bounce  affraid Bolt  ima da jede čelik Wink
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeThu Nov 23, 2017 2:39 am

Grinder ne treba da bude lep da bi grindao celik Very Happy  We need speeeeeeeeeeeed  Very Happy Sta mislite da ostavim ove lezajeve na ovo kuciste gde ide pogonski za kais i remenica sa druge strane  / ruski, super su samo ih treba ocistiti i staviti novu mast / ili da stavim nove , zatvorene sa obe strane i izbacim ovaj simering na poklopcu ? I , hoce li me neko ubediti da mi bas treba i horizontalan polozaj grindera ?

Dupli grinder  OHnNiG3

Remenice napasovane , danas je gotova tracking arm ............. Very Happy

Dupli grinder  QkzVCKH

Startovacemo ga sa 14cm remenicom ......za pocetak .Onda ide 19 cm.......i komsije ce pomisliti da palim Mig-29 Laughing
Remenica je napravljena od velikog ventilatora , prednost je sto je srce metalno i mozes ja stavljati-skidati kada hoces ......sa  otpada , 2 eura + pivo da odseku  one peraje

Dupli grinder  FK86ade

Stigla i tracking arm ......dva lezaja koji vire po jedan mm sa strane ,tako stegnem fest i nema mrdanja .Ista takva i za drugu stranu naravno . Sada ostaje da napravim deo koji ce nositi tracking wheel , opet na dva lezaja .......nema mrdanja Very Happy

Dupli grinder  5wClMjQ
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Nov 24, 2017 8:09 am

Decki , ovako zamisljam da bude tracking.............ovaj komad zeljeza na tri lezajeve i tracking kotac na njega ? Sta mislite , meni izgleda OK resenje ?


Dupli grinder  ZoMG8lq


ovako je lakse objasniti

Dupli grinder  QyAyv5T
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 5:23 am

Idemo dalje......

Dupli grinder  Op1JK6p
Dupli grinder  O6KgnSU
Dupli grinder  WgI8cj1
Dupli grinder  PvtsnPB
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 6:21 am

dobro zgleda za sada... pratim Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 6:34 am

Resio sam da pravim obe strane istovremeno .Danas cu napraviti jos jednu tracking arm za drugu stranu .Rupa ga ceka . . . .

Dupli grinder  0dn1FEM
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 1:57 pm

a šta ga ti petljaš... jel to od APN- ca glavčina?
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 3:20 pm

Naravno , gde ces naci bolje Very Happy A ne kosta nista , samo malo na strug .............. Isti takav imam i na ovaj prvi ............. + veci tocak , manja brzina ...manja brzina =manja buka Smile

Dupli grinder  R19nS3T

Resio sam i problem sa postoljem za grindanje ......opet vrlo jednostavno i sa onim sto imam pri ruci .

Dupli grinder  V4DhPah
Dupli grinder  FkM2sEY
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 3:36 pm

a jel puno bolje skidaju ove trak za keramiku?
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 5:02 pm

Da ! I ne samo sto bolje skidaju vec i traju do bezsvesti. Kada se AO zrnca istupe , kraj ! Isto i sa zirconia kaiseve .Prednost keramickih kaiseva je sto se sami ostre , odnosno vrh kristala se odlomi i imas nov vrh ostriji od moji nozeva Very Happy  Aluminium oxid kais ne bi izdrzao ni minut na HSS celik recimo , zirconia mozda dva minuta .Ceramic ga dere do bezsvesti ....
Plavi kais /50X 1500mm. / na slici je zirkonia , takav sam nasao i treba mi cisto za mjere dok radim Zeleni na gotov grinder je klingspor CS910 Y ceramic kais ..............
Pogledaj sta moze ............

Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeTue Nov 28, 2017 3:03 pm

jebeno izgleda to. inače koristim plavi /zircon i on rauba dok se traka ne raspadne. uzeo sam jedan zeleni samo za probu ali ga još nisam probao....
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeTue Nov 28, 2017 3:59 pm

Sa keramikom ide ovako ....bacio si novac dzaba ako nemas brzinu . I ne vole meki celik ....najbolje je grindati sa njima vec zakaljeni celik , tu su oni na svoje . Plavi je dobar ali nije mi se pokazao na HSS , uopste .Carbonce grinda odlicno ......
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeSat Dec 02, 2017 5:08 pm

Ko ima rest plate na grinder u 10 mm D2 celik Very Happy JA , naravno ...... I znate sta , opet mi pala cigla na glavu ................... Basketball Napravicu ovu zimu jos jedan grinder , nazvacu ga D2 zato sto ce komplet biti od 10mm D2 celika .... cheers Nek ne hrdjaju dzaba ove nakaze od celika , drugu primenu im ne mogu naci ...
Malo sam se igrao sa komadom ovog celika ........FULL taper ,ali po visini ne po duzini , ledja 10mm Razz Bice ovo dobar noz za batoniranje ........ajme lol! Nisam lud , majke mi ..... santa

Dupli grinder  J5BOIQc
Dupli grinder  AtvUd4X
Dupli grinder  NKplU77
Dupli grinder  NQ1S7wo

Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeSun Dec 03, 2017 1:47 am

Razz A uuuuu....puko ...naskroz Laughing ali u dobru stranu cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeThu Dec 07, 2017 6:33 pm

Dupli grinder  SNUFavc
Dupli grinder  6GwQr25
Dupli grinder  5QEdn65
Dupli grinder  H6tkiaR
Dupli grinder  YINoXIS
Dupli grinder  1hW87wm
Dupli grinder  W8mzjaE
Dupli grinder  NYXdE6S
Dupli grinder  ESNgnFK
Dupli grinder  VavVsOw
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 2:03 am

auuuu dobarrrr
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 3:35 am

Jesi video kako sam resio rucku za potiskivanje amortizera ili opruge ? Sta mogu kada volim da citam Arhimeda ......  Very Happy Sa dva prsta mozes potisnuti 15-18kg ........Trebam patentirati to , nisam video nesto slicno na grindere ........ Razz


Last edited by Keltan on Sat Dec 23, 2017 5:51 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 3:44 am

Keltan wrote:
Jesi video kako sam resio rucku za potickivanje amortizera ili opruge ? Sta mogu kada volim da citam Arhimeda ......  Very Happy Sa dva prsta mozes potisnuti 15-18kg ........Trebam patentirati to , nisam video nesto slicno na grindere ........ Razz

Jesam. Odlična ideja. Mogao si samo neke lijepe skale staviti na dršku Smile Razz
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 7:59 am

To je trebalo da bude .............. final touch Very Happy I na rucku i na onaj kotacic za stelovanje trackinga ...... Very Happy Very Happy
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 1:04 pm

Keltan wrote:
Jesi video kako sam resio rucku za potickivanje amortizera ili opruge ? Sta mogu kada volim da citam Arhimeda ......  Very Happy Sa dva prsta mozes potisnuti 15-18kg ........Trebam patentirati to , nisam video nesto slicno na grindere ........ Razz

a zakon poluge.... mogao si mu zavariti komad cijevi i kad moraš stisnut samo ubaciš pajser od 1,5m i malim prstom ide. ma skoro trepavicom.... Very Happy

dobar si..imaš super ideje!
samo potokari ovu tromblu- ružno to... Wink
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 1:24 pm

Ha ha . .. . ma ta ruzna je samo za mjere Very Happy Od prednjeg tocka APN-a je i ne odgovara za ovaj grinder .Imam sa zadnjeg tocka glavcinu nju cemo tokariti ovih dana . . .
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeSun Dec 17, 2017 8:31 am

Treba mi jos jedan APN........ Very Happy

Dupli grinder  B4UkwVI
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeMon Jan 08, 2018 3:48 pm

Wink strogo za Proku Pronalazača Keltana



ovaj malo premotaj,ustvari skoro na pola Wink


ali hebeš ga sve je to na pola neki saber  hollow grind Razz

Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 2:22 am

Ovo je future............................................................................ Very Happy

Back to top Go down
Sponsored content





Dupli grinder  Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Dupli grinder
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2 x 42 Grinder
» Moj grinder
» Bezribić grinder
» grinder by Žile
» belt grinder

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: