FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Ancient knive

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Keltan

PostSubject: Ancient knive   Thu Aug 17, 2017 1:33 pm

Drug iz Amerike mi je gost ovo ljeto , pa sam ga malo setao po nasem nekadasnjem kraljevstvu ....Very Happy  I najebao sam ,  sada hoce da mu napravim noz isti kao ovaj na slici / slika je iz muzeja u kome su prikazani nalazi iz antickog grada Pella  /  Oblik cu nekako uhvatiti , ne znam kako izgrindati ostricu i nemam pojma kako i od cega drska ? Valjda grubo zakovane bakrene nitne bi odgovarale ,  ili mozda od  bronza ? Neka ideja  ?

Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Ancient knive   Sat Aug 26, 2017 9:29 am

Nešto mi je malo...ali je vjerovatno dio Falcate...evp i moj prijedlog

PostSubject: Re: Ancient knive   Sat Sep 02, 2017 3:54 pm

To je previse extreme Very Happy Plus izgleda opasno   . . Pao je dogovor , a ja kao uvjek ispao magarac sto sam prihvatio Laughing  Kaze mi amerikanac ...lako je napraviti noz danas ?????? Kada imate sve te alate .Daj napravi mi noz ali alatom koji su oni koristili tada Shocked  I ja magarac  prihvatio izazov . Celik od lezaja , ugalj , cekic i kamen ....ali kamen iz majke prirode je sve sto trebam koristiti da mu napravim ovaj noz  Rolling Eyes  Samo kako da duvam vazduh u ogniste bez struje ??  Vec sam ga nacrtao .................ali  JOK smanjicu mu dimenzije  maksium sta mogu  . . . Cool
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Ancient knive   Sun Sep 03, 2017 2:22 pm

afro duvaj ...duvaj farao

PostSubject: Re: Ancient knive   Sun Sep 10, 2017 3:38 pm

Da duvam , a Very Happy  A da malo varam Cool Jesam li pogodio oblik Neutral  Bice deset rucka deset cm. secivo ...dosta mu je  Razz

Back to top Go down
View user profile
Keltan

PostSubject: Re: Ancient knive   Mon Nov 13, 2017 10:27 am

Vreme bezi a ja nisam ni poceo Very Happy  Ubice me amerikanac kada dodje .Aj sto ce me ubiti ...nece mi dati poklone koje mi nosi  Smile  I ima da varam i to na mrtvo ,samo nemojte mu reci  Razz   pirat Nema sanse da kovam ovo cudo Shocked  Sada ozbiljno .....kovaci , moguce li je da ispravim ovo cudo a da ne prelazim temperaturu od 800-840 stepeni ? Ili ce puci ko staklo ? Poenta mi je da izbegnem te normalizacije ako ga oteram u zuto ? A ove diskove za secenje od pola eura su zakon............kakva makita , da covek ne poveruje kako sece i kako dugo traje ?? Inace nameravam da ovo bude integralan noz....sta god to znacilo  cheers

Pitam se sta fali TO koja su koristili Rusi za ovaj lezaj .................Toliko je sitno da se ne vidi bukvalno nista ................. A slika je ispala u PM ..................... bas nista se ne vidi Twisted Evil

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Ancient knive   

Back to top Go down

Ancient knive
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1