* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Malo kovanja - na žgance

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Bahod




Posts : 73
Join date : 2016-08-31

Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitimeTue Apr 04, 2017 2:48 am

1. Sajla "damascus" EDC
Drška : micarta i bijele fiberglas "zakovice"
Duljina: oštrica - 90mm, SS – 165
Visina: 30mm
Debljina: 4mm
Malo kovanja - na žgance IMG_20170401_110906
Malo kovanja - na žgance IMG_20170401_110854
Malo kovanja - na žgance IMG_20170401_110840


2. San mail "necker"
Čelik: misterija – jezgra; kružna pila, sa strane; nekakav mild čelik s otpada
Drška: micarta SS pin i tubica
Duljina: oštrica 80mm, SS 140mm
Visina: cca 35mm
Debljina: uz drški 5mm

Malo kovanja - na žgance IMG_20170330_220821
Malo kovanja - na žgance IMG_20170330_220842
Malo kovanja - na žgance IMG_20170330_221045
Malo kovanja - na žgance IMG_20170330_221118
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Re: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitimeTue Apr 04, 2017 6:32 am

Koliko god nisam pobornik recikliranih materijala u drugu ruku moram ti priznati
visok stupanj kreativnosti te želju za učenjem i usavršavanjem što nikako ne može biti loše.
Onaj manji mi je vrlo simpa model cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Re: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitimeTue Apr 04, 2017 8:33 am

Odlicne  sajle Very Happy  Samo grindaj taj edge tanje , debelo je ovako ....treba da sece sa lakocom, nebitno sto je ostar da brije  Very Happy

Chumaman , sta je to reciklirani celik ? Jel potroseni planer noz ? NSK lezaj ? Pila za drvo ? Hss Pile ? D2 celik od papirne industrije /slikacu ti ovih dana da vidis koliki su ...ko maceta za Hulk / .Hocu reci , ne prave planer nozeve od dzubre celika , ni pile za drvo ni pile za celik pa ni nozeve u papirnoj industriji ....kod mene neki decki najbolje nozeve prave od  ventila motora od Scanie...i stvarno su neverovatno  dobri . U stvari koji je to celik namenski pravljen za nozeve ? Nabrojacu ih na jedan prst Razz
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Re: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitimeTue Apr 04, 2017 12:04 pm

Keltan wrote:
Odlicne  sajle Very Happy  Samo grindaj taj edge tanje , debelo je ovako ....treba da sece sa lakocom, nebitno sto je ostar da brije  Very Happy

Chumaman , sta je to reciklirani celik ? Jel potroseni planer noz ? NSK lezaj ? Pila za drvo ? Hss Pile ? D2 celik od papirne industrije /slikacu ti ovih dana da vidis koliki su ...ko maceta za Hulk / .Hocu reci , ne prave planer nozeve od dzubre celika , ni pile za drvo ni pile za celik pa ni nozeve u papirnoj industriji ....kod mene neki decki najbolje nozeve prave od  ventila motora od Scanie...i stvarno su neverovatno  dobri . U stvari koji je to celik namenski pravljen za nozeve ? Nabrojacu ih na jedan prst Razz

Vjerovatno prije mislim na onaj za koji sigurno ne znaš što je točno....naravno da se od svega toga da napraviti nož neki i zadovoljavajući...ali je lutrija.

U pravu si glede čelika isključivo za noževe....isto tako je i s TO gdje velika većina
nožara koristi tablice TO koje nisu sasvim prilagođene noževima i tako ode priča
u nekom smijeru.....velim osobno da ne preferiram i to je moj izbor sad ne treba biti svačiji.
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Re: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitimeTue Apr 04, 2017 2:13 pm

Volim noževe i pogotovo obradu metala i drveta i zato sam tu.Noževe koje sam napravio mogu da se nabroje na jednu ruku,i jedan od tih je od ventila kamione,nekog?Čudan čelik i ispalo je zadovoljavajuce.Posle kovanja sa Naletom nismo uspeli da ga izbusimo kobalrnom burgijom.Pa sam sam peopitao zilavost,tvrdocu i ostavi ga nekaljenog.Taj noz je radni na poslu kod mene,ostren je 5-6 puta,iseko je oko 5000 auto ventila i ima oko 200m.isecenih guma.Ja sam prezadovoljan,kolega koju seče gume još više,a dali bi ponovio isti neznam.

Oba noža su zanimljiva,ali mi je drugi lepši.
Back to top Go down
Bahod




Posts : 73
Join date : 2016-08-31

Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Re: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitimeTue Apr 04, 2017 10:35 pm

fala dečki na komentarima i spamanju Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Malo kovanja - na žgance Empty
PostSubject: Re: Malo kovanja - na žgance   Malo kovanja - na žgance Icon_minitime

Back to top Go down
 
Malo kovanja - na žgance
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Puukko
» malo a slatko
» malo damaska
» Malo veći nozić
» malo drva

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: