FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Presecna tetiva na prst

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Keltan

PostSubject: Presecna tetiva na prst    Thu Nov 24, 2016 4:01 pm

Pre oko valjda je sada vise od tri nedelje , na  ribolov moj sin je presekao tetivu na mali prst leve ruke . Igrao se macetom i ................. E sada , bilo je oko jedan posle podne a to se desilo dosta daleko od mene .Dosao je u  logor i nekako bled ....previo sam mu kako treba prst zavojom , dezinfekcija  i sve to , ali pozlilo  mu je ........izgubio dosta krvi dok se snaso tamo gde se desilo to .Umesto da prvo zaustavi krvarenje on macetom sekao  maicu da previje prst .l legao je u satorcic da malo odmori i zapao . Posto smo bili daleko od vozila /vespa /.....nekih pola sata peske /naporan puteljak/  plus oko 20-tak km. bespuca posle kojih ako se vratis na asfalt si srecan kao da si dobio bingo ... Very Happy I posto mrak brzo pada  odlucio sam da krenemo kuci sledeci dan .Dosli kuci i pravo u bolnicu ...............tamo kazu ne mozemo da ga operisemo  zato sto su prosla 24 casa .Pravac Skoplje na plasticnu hirirgiju......tamo su ga sastavili i od tada evo ide na nekoliko kontrola .Konce su mu izvadili ali jos stoji  jedan koji prolazi ispod nokta prsta i lastikom je vezan za zavoj na zglob ruke ......rekli su mu da vezba prst . Posto je prst jos u zavoj ne moze da proba sve pokrete , on kaze da je dobro ali meni bas ne izgleda tako ..............
E  sada posto je ovo sharp knives forum Very Happy  Ima li neko iskustva sa ovakvim stvarima li zna neki slucaj ? Sta da ocekujem , oce li mu prst biti kako treba 100% ?

Budala je pokusao da vrhom macete probode neku staru gumenu cizmu ............kao bodezom i leva ruka mu skliznula na secivo  Evil or Very Mad
Ali moram mu priznati da je hrabar ...........presecnom tetivom je uhvatio dva sarancica od po nekih 5 kg  Smile

Back to top Go down
View user profile
Gvozden

PostSubject: Re: Presecna tetiva na prst    Fri Nov 25, 2016 12:19 am

Samo cu ti reči da mi je žao,pogotovo što je dete u pitanju.I nadam se da će biti sve uredu,a on izvući pouku.
Back to top Go down
View user profile Online
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Presecna tetiva na prst    Fri Nov 25, 2016 12:55 am

Crying or Very sad Nije dobro za čuti , želim mu brz oporavak samo koliko sam ja upućen u medicinu
taj prst više neće biti isti vjerovatno će mu ostati savijen...sad mlad je deran i naravno da
uvijek postoji šansa kad tetiva sraste da vježbom i razgibavanjem taj prst bude koliko toliko
pokretan ali nikad ga više u cijelosti neće moći ispraviti tj. ostati će uvijek nešto savijen
zbog skraćene tetive...na žalost tako je Sad

Želim mu sve dobro i da se oporavi bez velikih komplikacija ipak su godine pred njim
a ovo mu je gadna škola....uvijek oprez i nikad ga dovoljno pizdarija se desi u trenu
a posljedice se nose godinama.

https://web.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=hl
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Presecna tetiva na prst    Fri Nov 25, 2016 9:21 am

Ujedno već mi se duže vrijeme mota po tintari a eto vezano je s ovim slučajem,
ljudi ima li tko kakvih spoznaja kako je Dule ? ispada patetično ali uistinu
više puta sam se to pitao....kako je i kako se nosi s trajnim invaliditetom ?

Uistinu mi fale neki dragi ljudi ovdje... Sad

https://web.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=hl
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Presecna tetiva na prst    Today at 9:22 am

Back to top Go down

Presecna tetiva na prst
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1