FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Santoku noz

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Keltan

PostSubject: Re: Santoku noz    Tue Aug 15, 2017 11:09 am

Brat mi je bio gost na desetak dana ...trebalo mu je osam dana da odlici kakav noz hoce  Twisted Evil  I evo ga , sklepao sam ga za dva dana   Laughing  Neka ga dobro sluzi i da dobroo paze da  im ne fali koji  koji prst .Rucku  dalje neka smirgla sam Razz I neka je krati ako mu je dugacka , ostavio sam celu duzinu ...13.5cm.   Celik je 1.2519 u 2.2mm , drvo je 60 eura stabilizirani burl od oraha .............
Naravno slike su  opet moje remek delo  ... Very Happy
Moj otpad grinder je dobio ceramic patike  Very Happy  Sada ne trci vec ljeti , neverovatna je razlika izmedju AO i keramike ......

Njemu se dopao , ne znam vama ?

Drvo je ludnica , samo pikaso nezna kako slikati to .....

Last edited by Keltan on Thu Aug 17, 2017 1:01 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile Online
Gvozden

PostSubject: Re: Santoku noz    Tue Aug 15, 2017 5:45 pm

Izvrsno.
Suština taštine je je u jednostavnosti,što ja podržavam!I nek pazi samo da ne prekrati! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Santoku noz    Wed Aug 16, 2017 10:16 am

Wink drvo je ludnica ali 60EU je UHU mnogo...ali sobzirom da je za buraza
to ima svrhe....naravno komad je zvjerski cheers

PostSubject: Re: Santoku noz    Thu Aug 17, 2017 1:00 pm

Deru me njemci Very Happy 57.99 . . . . . . zvuci jefinije Mad Sta znam , preljepo je , opet bih kupio da ima isti takav komad , a za malo veci dao bih i vise .Nije se pojavila ni najmanja rupica unutra , a dosta sam materijala skinuo , skroz profi je stabilizirano . Nego , na jesen dolaze moji kenguri Razz prosle godine su otkazali , a ja nabavio jos koje drvce tamo . . .bolje da pocnem da stedim novce Twisted Evil

Back to top Go down
View user profile Online
Keltan

PostSubject: Re: Santoku noz    Thu Aug 17, 2017 1:08 pm

Gvozden wrote:
Izvrsno.
Suština taštine je je u jednostavnosti,što ja podržavam!I nek pazi samo da ne prekrati! Very Happy
Ovako ne bi bilo  mnogo komplikovano , ali brat nije hteo  ... te dve tanke i sjajne  chrome crtice dali bi drugu dimenziju ......sledeci cu tako uraditi pa cemo porediti  Very Happy

Back to top Go down
View user profile Online
davor_vfr

PostSubject: Re: Santoku noz    Fri Aug 18, 2017 4:09 am

Dobar ti je grajnder, a nož još i bolji.
Back to top Go down
View user profile http://instagram.com/dmblade# Online
Keltan

PostSubject: Re: Santoku noz    Sat Sep 02, 2017 4:19 pm

Grinder Very Happy Je moje remek delo ,nagledao sam se dizajna , tube videa i odlucio da mi treba ovo .Masina za grindanje ostrice i nista drugo .I to radi besprekorno . Ostale stvari oko izrade noza mogi na druge masine i alate ...... Skoro sam gotov sa izradom jos dva grindera . Jedan sa velikim kotacom / 44cm dia zajedno sa gumom / A drugi bice sa kaisem ispod brusnog papira , za njega spremam CNC/4 axis/ jig .Ima da grinda cak i convex bolji od Rockstead-a ! Ne znam kako se niko nije do sada setio na to Very Happy
Nego , ovaj nozic je otputovao za Njujork ...... zajedno sa mojim drugom Very Happy Sece ceo samostojeci paradajz ko laserom bez da paradajz mrdne ni milimetra ! Ne kako rade oni prevaranti na youtube , preseku paradjaza na pola pa ga seku Laughing  I samostojece novine savijene u cjev , ne debeo kopir papir koji koriste oni prevaranti na tube Razz  Ako neko ne veruje , sklepam novi za dva sata Razz
Drvo je divlja krusa sa mesta gde idem na ribolov .Steta sto neznam dobro slikati , preljepo je .Ove jeseni cu iseci celu krusu i u ranac Very Happy A suha je vec mnogo godina Very Happy  
Celik je opet 1.5mm i grindan vrlo visokooooo , na nulu dole i onda naostren sa  400 grit  kamen 2 x 15 stepeni i micro 2x20 stepeni .....laser .

Back to top Go down
View user profile Online
Gvozden

PostSubject: Re: Santoku noz    Mon Sep 04, 2017 3:12 am

Није ни ћудо како сече кад је 1,5мм,па гринд до ниле.
Што тањи то бољи.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Santoku noz    

Back to top Go down

Santoku noz
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» kurouchi san-mai santoku