* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Keltanov Pjesak

Go down 
3 posters
AuthorMessage
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeSat Aug 06, 2016 4:25 am

Very Happy Pokušati ovako razviti temu....Hvala Keltan cheers

Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeSat Aug 06, 2016 4:36 pm

Meni izgleda da je odlicno resenje .Potpuno bezbedno pre svega ........ vrlo lako ga je napraviti i ne bi trebalo da kosta puno ................
Evo jos malo za citanje ......

http://dro.deakin.edu.au/eserv/DU:30060190/gao-fluidizedbed-2013.pdf
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeMon Nov 28, 2016 5:13 pm

Sutra mi stize 10 kg AO 100 grit / 0.13mm / Cjena i nije neka .... 16 eura .Sad mi krivo sto nisam porucio cjeli dzak /25kg/ za peskarenje je odlican ...jbg ! Za sada imam 5cm i 7cm nehrdzajuce cjevi ,  problem mi mala cjev za vazduh koja isto treba nehrdajuca posto prolazi  kroz plamen da bi vazdih bio vreo .......Bice topla zima u garazi Very Happy  Zna li neko kako mjere teperaturu oni senzori u pec /termocouple/ dali samo vrh je osetljiv ili cjelo telo ? Bitno mi je  to da znam gde i kako da ga postavim .I ima li neko preporuka koji bih nabavio ? Samo merene me zanima ne i kontrola .Znaci one koje idu samo sonda i onaj mali digit ekrancic ??
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Nov 30, 2016 7:52 am

Ima li neko iskustva sa vertikalnim pecima na plin ?Znam gde treba pozicionirati brener ....ALI gde i koliki otvor za izlaz gasova ? Hajde pomagajte , stainless cjevi imam , AO pjesak je tu , cigle spremne .Sto manje gresaka napravim brze ce biti gotova Very Happy
Ideja je nesto ovako .........

Keltanov Pjesak 34pkif6


Last edited by Keltan on Sun Dec 04, 2016 3:38 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Nov 30, 2016 10:38 am

Evo kako sam busio cigle , mozda se nadje   nekome ............ jedna konzerva= jedna rupa Laughing toliko izdrzi ovaj 70Hrc lim Very Happy Trebaju mi jos dva komada da dobijem potrebnu visinu .A vec sam poceo da razmisljam da ovo bude na struja ? Potpuna kontrola temerature ?? I recite mi dali moram da koristim onaj cement =malter kako li ga zovete .Imam i njega ? Mislim dali izmedju cigle ili samo da ga stavim iznutra na cilindar posto ce spolja sve biti zatvoreno plehom da drzi cigle na okupu  ?

Keltanov Pjesak 23vye4i
Keltanov Pjesak Amdu13
Keltanov Pjesak 2s0e1ya
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Nov 30, 2016 11:23 am

Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeMon Dec 05, 2016 3:56 am

Keltan wrote:
 Zna li neko kako mjere teperaturu oni senzori u pec /termocouple/ dali samo vrh je osetljiv ili cjelo telo ? Bitno mi je  to da znam gde i kako da ga postavim.

Termoelement mjeri na samom vrhu osjetnika. Tamo gdje se spajaju 2 žice.

Keltanov Pjesak 401301
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeTue Dec 06, 2016 6:10 am

Onda je to vrlo dobra vest , hvala na info Davore . Sada razmisljam gde da nadjem neku cjev od pleksiglasa ili bilo cega samo da je prozirna .Bice mi lakse da probam neke ideje kako da funkcionise vazduh/pjesak posto je to najvazniji deo price , stavicu neke kuglice u pjesak da lakse posmatram kretanje pjeska ..............Na hladno proba , razume se Very Happy


Last edited by Keltan on Tue Dec 06, 2016 3:12 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeTue Dec 06, 2016 6:25 am

Keltan wrote:
Onda je to vrlo dobra vest , hvala na info Davore . Sada razmisljam gde da nadjem neku cjev od pleksiglasa ili bilo cega samo da je prozirna .Bice mi lakse da probam neke ideje kako da funkcionise vazduh/pjesak posto je to najvazniji deo price , stavicu neke kulice u pjesak da lakse posmatram kretanje pjeska ..............Na hladno proba , razume se Very Happy

Samo sve dobro dokumentiraj nekako sam na tragu da krenem tvojim stopama...
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeTue Dec 06, 2016 12:50 pm

ovo................................je pravo resenje ? STRUJA !!

Keltanov Pjesak 15otap4
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Dec 07, 2016 12:02 am

Keltan wrote:
ovo................................je pravo resenje ? STRUJA !!

Keltanov Pjesak 15otap4

Bolje od toga ne može. Do koliko °C uopće mogu ići te pješćane kupke?
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Dec 07, 2016 4:10 am

Pa dovoljno za svaki celik .Zavisi od toga kako je napravljena valjda ,upotrebljeni materijali moc izvora topline .tacka topljenja AO je 2,072 °C .Inace je elektricni izolator ali za keramiku ima relativno velika thermal conductivity 30 Wm−1K−1 sta god ovo znacilo Very Happy

Ako uhvatim vremena danas , malo cu pjeskariti ovim AO ...neverovatno sitan je, mnogo sitniji od svaki kvarcni pjesak za peskarenje koji sam video u zivotu .

Keltanov Pjesak 33bd6bt

A kako se koristi ovaj malter za izgradnju peci ? Koliko tecan da bude  , koliko debljina sloj izmedju cigala ?? Nemam koga da pitam kod mene .... osim onog koji gradi peci za pizza Very Happy Dajte bre ukljucite se u temu , ne radim ovo samO  za sebe .U stvari uopste i mi ne treba ! Pokusavam da pomognem ......posto skoro sve nabavim dzaba /osim ovaj AO pjesak / kosta me samo moje vreme .Sto manje greske napravim kod izgradnje brze ce nesto ispasti ?

Keltanov Pjesak Oankw2

I imamo li elektricara koji zna da presmeta dali je ova  zica / 1.75mm X 0.10mm / dobra za grejace za ovakvu pec ? Duzina nije probljem imam je dovoljno ............

Keltanov Pjesak T9i89f
Keltanov Pjesak 28l9eu9
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Dec 07, 2016 4:44 am

davor_vfr wrote:


Bolje od toga ne može. Do koliko °C uopće mogu ići te pješćane kupke?


Evo Davore , njemci .............    
http://www.heat--treatment.com/en/fluidized-bed-heat-treatment/systems-and-solutions.html

The systems of the HT model series heat above room temperature quickly up to max. 680 °C (model HT 680) or 1,050 °C (model HT 1050) with a uniformity of +/- 3 °C. Equipped with special air cooling, the model HTQ 680 can also be used as a cooling bath. SCHWING has a solution for any application. wrote:
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Dec 07, 2016 4:58 am

Volio bih pomoći, ali premalo znam o tome da dijelim savjete. Ali zato pažljivo čitam i učim od tebe i drugih...
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Dec 07, 2016 2:09 pm

Smile Uporan ,riješen da tu pećku složi cheers  ma svaka ti dala Wink

Nego iako električar....skroz sam otulavio u tom buđaku ali znam kog da pitam
za tu žicu ...sad jedino koja snaga tog grijača je limit?taj mi podatak treba
te jedino znam da ako je tanja morati ćeš je motati oko keramike...toliko se sječam
razgovora na tu temu ...jer se ista uvija i rasteže pri grijanju...za one manje kućne
TO peći gdje je limit 230V ide max snaga do 2,5KW te se isto sami grijači ukopavaju i
svakako pričvrste da ne dolazi do mogućeg dodira samih namotaja...e sad da ga hebeš ne sviće mi koja je bila debljina istih...no provjeriti ću lahko Wink

Ma ne sumnjam da Ta neće kad tad proraditi sudeći tvojoj temperaturi cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeWed Dec 07, 2016 3:37 pm

Very Happy  Pa moze proraditi vec sutra ako ja uzmem stvar u svoje ruke Laughing Pomjesam ovaj cement/malter , naredim  cigle , stavim brener , cjev unutra pjesak u njoj i palim makinu i pustim kompresor da sve oduva u pm ....... ............... Laughing nemam sve info za ova zica , a bas one potrebne info su na mesto gde je etiketa ostecena ,jedino sto sam izmjerio danas je da na jedan metar ima oko 8 ohm otpora .Jbg ne znam od kada je imam , za podno grejanje se koristi ispod granita /bar kod mene za to /  Vidi , ako covek zna svoj zanat onda mu kazi sta nameravamo i koji kantal i koliko je najbolje za ovo cudo , kantal uopste  nije skup i lako je nabavljiv ...tako da nek napravi matematiku i nek ne stedi ...od viska glava ne boli   Very Happy  Ne zanima me koliko bi struje trosilo ........Bitno je da ne cekamo pola dana da zagreje Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeThu Dec 08, 2016 2:44 am

Smile Tko zna ...zna...veli majstor pa jedinom realnom podatku dakle otpor 8 ohma/m
tanka je  žica i da bi poslužila eventualno za grijač cca 400W.

Daj snagu peći koja je potrebna i tako ćeš dobiti sve točne podatke koliko i kakvog Kantala ti treba , malo sam popratio linkove ...HT 680,HT 1050...ok temp
chamber sizes with a diameter up to 900 mm and a depth of 1500 mm.
bar nešto....dimenzije tvoje rupe? možda tako dođemo do snage koja ti je potrebna
za tvoju veličinu komore i željenu max temp.


Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeThu Dec 08, 2016 1:17 pm

Kako mogu da znam koja snaga je dovoljna ? Jedino nesto ovako da sporedimo pa da dodamo koji waat  + ??  http://www.evenheat-kiln.com/?pg=models&c=12&p=65     Ova pec ide do 1316°C  i je 3120W i 13A /ampera/ . Sta mislis o 5000W ili 6000? Sto jace valjda brze ce postizati  temperaturu ? Od viska glava ne boli osim ako ima neka ogranicenja sa amperima ili onim propratnim instrumentima za preciznu kontorolu temperature  ? Ako moze neka presmeta za 5000 i 6000W koji Kanthal  i koliko ? Steta sto je jedini koga vjerujem u ove matematike ovde kod mene otisao da zivi u Australiju ovo leto .Decko je radio bas to ......peci za prehrambenu industriju , grejalice za vece hale , kafice ..........
Necu toliko velika da bude .Imam cjevi od 5 ,7 i 9cm Dia. Najverovatnije ce ici ona od 7 cm Dia. dugacka je 50cm ali pjesak oko 30cm i posto se pjesak digne koji cm kada pustim vazduh mislim da je taman ? Ameri kazu da veci promjer cjevi bolje bi mjesao pjesak ali meni ne izgleda da je bas tako ....Kada vazduh krene gore jednostavno MORA da mjesa pesak posto kada sam probao unutra da uguram jedan blank ide kao u vodu .Zatvori  vazduh i sipak , ne ide ! Danas sam je opet  napunio pjeskom i pustio malo vazduha .......zanimljivo je posmatrati Very Happy mislim da radi dobro i to samo sa jednom rupom dole i 1.5 bar pritisak ......Ove fabricke peci na pjesak koje sto uzimamo kao reper  su velike zato sto unutra /valjda / kale  vece predmete unutra ? Sta ce nama 20/30cm Dia. i dubina metar ? Jurim pleksiglas cjev ,ona je za sada najvaznija Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeThu Dec 08, 2016 1:56 pm

Baš ta navedena peć je recimo nešto kao ove domaće ...2500W

22.9cm W x 14cm H x 34.3cm D - 11L

tebi na taj volumen cijevi + pjesak koji drži toplinu ne vjerujem da treba jače od 1500w
ali ajmo ovako,,,daj volumen prostora  i temperaturu...ovaj ćika je zmaj za peći
ali moramo odrediti neke parametre...eto volumen i temperature će već biti nešto
za izračun.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitimeThu Dec 08, 2016 2:18 pm

Kuku meni Very Happy Kako ono bese V=r na kvadrat x Pi x H ??   Ako je cjev 7cm Dia. i visina 30cm ...izlazi 1153.95  ccm ??Temperatura ........... pa do oko 1200 da uhvatimo nehrdjajuce americke praskove Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Keltanov Pjesak Empty
PostSubject: Re: Keltanov Pjesak   Keltanov Pjesak Icon_minitime

Back to top Go down
 
Keltanov Pjesak
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: