FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Par novih ................

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Keltan

PostSubject: Par novih ................   Wed Jun 08, 2016 3:57 pm

15n20 su oba dva i skoro gotova , ostaje jos  da platim nekome da sredi i ocisti sjeciva   Laughing  Na veci je Balau drvce dok na manji je Iroko ....nisu jaka ko mene Very Happy ali su ljepa ...posebno ovo Iroko je cudo ...Eeeee trebate to vidjeti  na suncu .............. ma cisto zlato Shocked neverovatno je kako se presijava , ima onaj metalni odsjaj kao perla boja .......

Evo slika sa net-a ..kako izgleda iroko drvce , cisto da sporedite moje foto kvalitete Sad  Ali ni ta slika ne pokzauje ono sto ja vidim na suncu ....Ljubav na prv pogled ,  tako da cu stabilizirati dva komada .Ako ispadne kako treba , mislim da ne izgubi ovi boju ..ide na mnoge buduce rucke Very Happy

Komentari su naravno dobrodosli cheers

PS .Decki , ovaj 15N20 nije za podcenjivanje , lako ga je zakaliti i odlicno drzi ostrinu a i dobar je na high rokvelcice Very Happy Ne dzaba ga koriste u damaskuse ..... E , ja ga ne volim bas .....ne voli jabuke koje ja volim dok je na vodu dosta otporan..............
Back to top Go down
View user profile Online
ivo

PostSubject: Re: Par novih ................   Thu Jun 09, 2016 12:29 am

Odlični nožići, kolega Keltane, pogotovo ovaj gornji; uvijek sam za takve, ravne grindove. Možda sam propustio, taj 15n20 je čelik za kružne pile ?
Back to top Go down
View user profile
Keltan

PostSubject: Re: Par novih ................   Thu Jun 09, 2016 5:46 am

Da Ivo , za kruzne pile  .Ali siguran sam samo za one sa dijamantima za secenje mermera, granita ..da su 15n20 celik.......... bar za evropske proizvodjace.Obrada mermera , granita  kod mene je velika industrija . Ako pila nije previse ostetena/celik/ kada vise nema dijamanata , salju ih nazad proizvodjacu da im opet nalepe kamencice .Neke ne ispune te zahteve i zavrse na odpad ili kod mene Very Happy Mislim da je Uddeholm najveci proizvodjac kod nas tog celika , ako ne i jedini ....
Back to top Go down
View user profile Online
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Par novih ................   Sun Jun 12, 2016 3:07 am

Very Happy Zagrizo' opako Keltan cheers neka samo nailaze u hordama Wink

https://web.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=hl
Back to top Go down
View user profile
Keltan

PostSubject: Re: Par novih ................   Sun Jun 12, 2016 9:30 am

Samo sta da radim sa njima pitam se Very Happy Evo jos jedan skoro gotov ....drugi ceka skale , treci ceka turpiju pa  da ga kuvam malo  Smile

Back to top Go down
View user profile Online
Sponsored content

PostSubject: Re: Par novih ................   Today at 5:05 am

Back to top Go down

Par novih ................
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1