* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kevlar micarta

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeSun May 15, 2016 5:44 am

Za ljepljenje skale na noz koristim Araldite .A araldite je mnogo jaci ako se malo pece u sporet / 70 stepeni dovoljno a drvo citavo / a posto su stolarske stege nezgrapne napravio sam male prese .I tako se rodila ideja Very Happy  Dakle , ovo je cisti vrlo gusto tkani kevlar , kevlar za pancire .Eopxy je vec na njega .Postupak je naredis slojeva koliko ti treba i onda u presu i posle jedan saat vremena na  nekih 120 stepeni imas neprobojnu plocu . Sta nameravam je sledece ...sakriveni tang , isecem skalpelom / napravljen je od 15n20 celik/ zavisno debljine koju zelim  kevlara , sve to stavim u ove minijaturne prese i u pec .TRIK je koliko slojeva platna da budu oko tanga/naravno  i malo dodatno epoxsyja oko njega  /  posto sam primetio da kada u pec sve omeksa treba pojacati pritisak , posto sam napravio  probu sa ovo crno platno/pojma nema sta je ali je isto sa vec nanesenim epoksijem  / i primetio sam da su navrtke labave kada se sve ohladilo . Mislim da ce biti odlicne i za home made micarta , imam materijala za jos jedan alat  i bice ih taman za 25cm. micarta scale.........Mogu i pin stavit slobodno , samo ga naostrim ko ekser sa obe strane da probije kevlar , probusim ove flahove na pravo mesto  i eto .Ako sutra zakalim ovaj blank na slici /52100/ ista vecer pecem tortu pa  izvolte   Razz  Sta mislite , jesam mnogo zastranio  Very Happy Meni izgleda odlicna ideja , sve ovo moze i sa micartom ??

Proba........

Kevlar micarta  Ak9zs6
Kevlar micarta  2sakxsi

Gotov alat ........danas cu doraditi treti komad  Very Happy

Kevlar micarta  E12pz4
Kevlar micarta  28i7uip

Materijal ...........

Kevlar micarta  8x1mbm
Kevlar micarta  Zu5lxg
Kevlar micarta  14t90fm

PS . Gornji deo tanga ovog blanka cu uraditi posle kaljenja .....ovako je milion puta sigurnije da  se nece saviti kod kaljenja


Last edited by Keltan on Tue May 17, 2016 12:11 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeSun May 15, 2016 3:44 pm

Morao sam da probam  danas , na drugi blank naravno , M35 u 67 HRC  Very Happy  Ispalo je super , ali pocetna debljina pala  na vise od pola Shocked Sada je oko 10 mm. Trebam sutra iseci jos toliko od ovo gov . . . imam milion plikova na desnoj ruci Twisted Evil  Stainless makaze otkazale posle  prvog  komada Very Happy  skalpel od 15n20 posle 6-7 komada , ovaj nozic na slici od 2.5mm M35 ....kaze hocu jos ,sece kevlara kao torta i ne daje znake da je izgubio bar malo ostrinu cheers
Komplikovano sa tangom  , ali moze se .Ali zato ce biti lako skale napraviti .......... Sada znam koliko slojeva treba za koju debljinu  .

Kevlar micarta  1zyc4nb
Kevlar micarta  2w2j3b9

Gotovo  pecenje  Very Happy

Kevlar micarta  2hdphs1
Kevlar micarta  2m64g1x
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeTue May 17, 2016 11:39 am

Izvolte na veceru , rostilj  se okrece i jos malo pecenje gotovo   Very Happy  Malo je zagorjelo , ali ............ cheers

Kevlar micarta  2rpw3si


Last edited by Keltan on Mon May 23, 2016 4:05 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeTue May 17, 2016 11:58 am

Za naseg dragog Admina imam posebno pecenje Very Happy

Kevlar micarta  289khtf

Zadnja tura , sada ce biti taman debljina , ali prljav ovaj posao decki Evil or Very Mad  Nabavio sam konacno malo specijalnog epoksija , onaj isti u  koji je umoceno ovo platno .U prvoj turi sam primetio da se sva epoksi koja je u platno  upila i povrsina nije bas bila sjajna......sada curi epoksi na sve strane Laughing  Ali opet nisam sacekao , sutra treba da uzmem malo neke posebne epoksi koja se stavlja na kalupe da bi odlepilo ...kazu mi strucnjaci da ONA da onaj finis sjaj , ali ko da ceka sutra ...  Laughing Videcemo sta ce ova epoksi uraditi , jos 15-tak minuta i vadim pecenje ...da ne pregori Very Happy
Videcemo kako ce se obradjivati .............pesimista sam i to kako , tesko da izvucem neke konture .najverovatnije samo prave skale ..ali videcemo .... A trebalo je ovo popodne da promenim simeringe na prednje amoritzere jednoj CBR 1000 Hondi Very Happy
PS. Ne sekirajte se kako cu srediti ovaj kevlar  na kraj gde pocinje secivo , ovaj gad od celika ne mozes zagrebati nozem .............. Twisted Evil

Rosa epoxy, vrlo tecna  Very Happy

Kevlar micarta  2hdnxaf
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeThu May 19, 2016 5:22 am

bounce jedva čekam no slutim fenomenalno iznenađenje cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeMon May 23, 2016 3:16 pm

He he ........nije marble carbon Razz  Cekam jos neki kilometar carbonske trake da mi donesu , onda cemo to napraviti , sada kada imam pravi resin lakooo je ..Prve skale su tvoje samo kazes dimenzije .Mada slutim muke oko izrade , treba iseci puno , puno komadica Laughing  ova traka je 3K ...3000 vlakana ali ipak je vrlo , vrlo tanka ...videcemo .
A sada ili da se samobaniram na neodredjeno vreme i pravim drustvo nasem ostracu ili obecajte da se necete puno smejati Very Happy
CVARKE sam ispekao .......koji sam ja idiot jbg! Stavio sam pec na 200 stepeni umesto na 140  Laughing  I evo rezultata od drugog sloja Evil or Very Mad  Sreca u nesreci da sam posle 15-tak minuta otisao da pogledam sta se desava inace bi otislo sve u ..........
Nista od ovoga decki , zajeban je kevlar za obradu , ne dzaba rukavice za zastitu od posekotina prave od njega Evil or Very Mad  Uradicu nekako ova rucka i to je to . Za prave , paralelne scale moze , ali oblikovati neke konture u rucku tesko............ma nikako !!! Inace dopada mi se ideja izrade rucke direktno na tang na ovaj nacin , samo na kraju kevlar cu umotavati u carbon  Very Happy


Kevlar micarta  Oqd20p

Vuna ..... Evil or Very Mad  

Kevlar micarta  30begk3

Ovde sam skoro bio taman sadebljinom .. koji dzavo me naterao  da stavljam jos nekoliko komada  Sad

Kevlar micarta  2q1fl2f

A ljep je mamu mu ... samo sto ja slikam ko pikaso  Sad Sreca prvi sloj ostao citav  Laughing

Kevlar micarta  23lcaro
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeTue May 24, 2016 2:10 am

Ma Proka Pronalazač je kita zajedno s Grunfom...zahebo si ih sve odreda ali u najboljem smislu,
metode polušaja i pogreški su neminovne samo jedno je ziher biti će izvanrednih rezultata cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeMon Apr 17, 2017 5:19 am

Jos jedan pokusaj , uspesan Very Happy 15 traka za 7mm ..................

Kevlar micarta  Azj98l
Kevlar micarta  K3oj2w
Kevlar micarta  2mcdi85
Kevlar micarta  29b0dgl
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeMon Apr 17, 2017 5:28 am

Very Happy Valja...i zato će onaj moj exchange da ubraja Thunderstorm kevlar cheers
u natur boji....
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeTue Apr 18, 2017 7:12 am

Valja ..................nista ne valja Evil or Very Mad Ovo je gov_ _ nad gov_ _ _ _ Twisted Evil Rupu probusiti u ovo G _ _ _ , malo prekosutra a mozda ni tada ....................  Twisted Evil  Samo Water Jet ! Nateracu jednog decka da mi napise program i da isecemo na vodu i oblik i rupe ............... drugo nema !!
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeTue Apr 18, 2017 7:27 am

Opet mi pao sporet na glavu ........... Very Happy Chumaman , sta ako pomesam carbonska vlakna sa kevlarom ? Imam i platna bez smole i kevlarski konac ....raspletim platno i pomesam sa carbonom , recimo 70/30 omjer ?? Black-gold marble ..............shit bih dobio Very Happy Moram da probam .................
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeTue Apr 18, 2017 8:11 am

Keltan wrote:
Valja ..................nista ne valja Evil or Very Mad Ovo je gov_ _ nad gov_ _ _ _ Twisted Evil Rupu probusiti u ovo G _ _ _ , malo prekosutra a mozda ni tada ....................  Twisted Evil  Samo Water Jet ! Nateracu jednog decka da mi napise program i da isecemo na vodu i oblik i rupe ............... drugo nema !!

E..nego water jet...nije naučna fantastika već vrlo pristupačna i prihvatljiva tehnika  Wink
DWG nacrt crtan u CAD-u u mašinu i reži bratko cheers
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeSat May 20, 2017 12:11 pm

cheers
Kevlar micarta  Img-2015
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeSun May 21, 2017 4:49 am

Like !
Cuj sada pricu , zaboravio sam da spomenem .Bio je kod mene inzinjer koji je radio na te balisticke materijale............ovo sto ja imam je kevlar sa phenolic smolom i to smola u vrlo malom procentu.samo da zaljepi slojeve izmedju sebe , ne da ih armira kako treba.Imaju razloga za to kada rade sljemove ili pancire koji su nebitni za nasu pricu Very Happy Epoxy , dobro natopljeno i posle moze da se obradjuje kao micarta ...tako kaze inzenjer .Naravno secenje je i dalje problematicno /u smislu jede pilu / ali moze da se brusi posto su sada SVA vlakna okupana i epoxy kako treba .Videcemo , treca sreca ....
@ Admine , cekamo da vidimo oluju Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeThu Nov 23, 2017 2:02 pm

Admine , ako i sada zajebem nesto ima da se SAMObanu-ubijem na sto godina Very Happy A sin mi ne drzi vodu ...definitivno  Shocked  Dacu ti 50 eura ako iseces ovu karbonsku traku na komadice duzine 4- 5-6 centimetara , kazem mu .Naravno prihvati od prve pirat  I krene .....sece , sece i sece................. Prvi dan nije ni izasao sa drustvom scratch  A kotur izgleda kao da ga nije ni poceo Wink  Da skratim , nedelju dana mu trebalo da isece sve te kilometre affraid  Ali svaka mu cast , ja sam mislio da ce dici ruke vec posle prvog dana cheers  Cak se saglasio da isece jos jednu turu !A sada me juri za obecanih 50 eura  Suspect

I ko to kaze-laze da je carbon lak ??? Evo kako izgleda 750 grama carbonskih vlakna u kesi Very Happy
Sada sta da radim sa njime je pitanje , ima ga puno ? Jedne marble skale obavezno , jedan komad za hidden tang isto .Ostalo hocu da pomesam sa necim ? Mozda kevlarska vlakna  malo ,ili bakar ili sta znam sta ?Neka ideja ?

I definitivno pravim SAN-MAI ...............carbon i carbon steel  Razz

Kevlar micarta  UV6fgZ9


Last edited by Keltan on Thu Nov 23, 2017 4:17 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeThu Nov 23, 2017 4:11 pm

Keltan lud si ko magla. Svaka čast! lol!
Klipnjača ti je super! al svejedno ne kužim tu napravu .
gdje nabaviš 15n20? od pile ili...
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeThu Nov 23, 2017 4:28 pm

I od okruglih pila/nije svaka dobra/  i od onih pravih pila dugackih   nekoliko metara , sirine oko 20cm i debljina 3 i 3.5mm .One sto ne hrdajaju ja ne mogu zakaliti nikako a kale se sigurno posto su vec 44-48HRC .One sto hrdjaju su super ..........75Cr1 , 75Ni8 ili 15N20 sve je to jedno isto . . ..

Kevlar micarta  3hTOeaO

Naprava je za izrada stapova za pecanje .Posle vezivanja karika/okca ...konac se namoci epoksijem i da bi se stvrdnio kako treba stap se mora okretati .......motorcic /vrlo spor prenos/  sam ukrao do furne za pecenje sa elektricnog sporeta Suspect  ......................JBG ko  okrece pile dok ga pece u furni sporeta, stavis ga u foliju i ............. Very Happy
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeThu Nov 23, 2017 4:50 pm

super! a kakve su one tračne 1,5mm širine 14-15cm? ima tu jedan šta ih pravi za pilane. tvrdi da je to švedski čelik i prodaje ga ako netko želi kupiti. 200+kn za 1kg. Rolling Eyes

a dobra ti je motalica.. mislio sam da motaš kalote za zvučnike ili tako nešta..
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeFri Nov 24, 2017 12:47 am

bounce cheers 50eurića motivacije...kad porastu apetiti Razz stari samo ljepi Very Happy
Marble je king  i  queen

ali kad smo već na kompozitima...naletio na http://www.pfeiffer-germany.de/en/materials/richlite.html



pazi finišh Razz  i obradu http://www.richlite.com/support/#1457739899713-64ac4094-f681
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeFri Nov 24, 2017 3:16 am

Nisam sve procitao , ali nije li ovo hartinax? Ima ga kod mene , radili su ga u fabrici ?
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeFri Nov 24, 2017 3:40 am

magwin wrote:
super! a kakve su one tračne 1,5mm širine 14-15cm? ima tu jedan šta ih pravi za pilane. tvrdi da je to švedski čelik i prodaje ga ako netko želi kupiti. 200+kn za 1kg. Rolling Eyes

a dobra ti je motalica.. mislio sam da motaš kalote za zvučnike ili tako nešta..

Ne bih znao to .Ove kod mene su ogromne ,najmanju koju sam imao je bila vise od 60cm Dia. i 3.5mm debljina . Idu do preko metar sirine i debljine oko jedan centimetar ......
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeFri Nov 24, 2017 9:51 am

Keltan wrote:
Nisam sve procitao , ali nije li ovo hartinax? Ima ga kod mene , radili su ga u fabrici ?
ti si king s tom fabrikom u komšiluku, ono što mene zanima je težina toga.papirna micarta s kojom sam radio (neka UK 10mm debela) nije loša ali je poteška iako stanjim skale .
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeSat Nov 25, 2017 2:04 pm

Ovo uopste nije tesko , samo neznam dali je isto sa ovim od nemcima .Da nije ipak paper mycarta ? Imam nekoliko komada , tamna kafena , prljavo belo ijos neka boja ali se ne secam .Nisam ih mogao naci da ih sliknem . Malo je krto , kada busis rupu ako ne stavis pozadi nesto jace , puca oko rupe ko staklo ? Ima jedan moj noz ovde sa ruckom od tog materijala ali slika je ..ne vidi se bas kako treba Very Happy Licno meni se ne dopada ...............
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeWed Nov 29, 2017 3:23 pm

Nece ici bas lako sa ovim novim projektom ,Admine .Moram napraviti metalni kalup za marble carbon , ovaj sto imam za kevlar platno ne valja za ovo Twisted Evil I to ne jedan vec dva !! jedan za skale jedan za veci blok ? Ili jedan , ALI jedna skala samo  u jedan pokusaj ? Koje dimenzije bi bile taman . .. 5 x 13 cm ... ??? visina nije problem , zavisi dali pravim plocicu ili ili za sakriveni tang . Mora se dobro natopiti carbon ali se mora i dobro iscediti /presa/ visak epoksija a vlakna da ostanu na mesto . . . .
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitimeThu Nov 30, 2017 1:04 am

Ne sumnjam da će biti zheban posao...ali ako prođe sve kako treba , nagrada će biti UF cheers kalup da svakako metalni , sad blok zaboravi...za prvi put probaj samo
tablu u jednom komadu za skale cca 5-6mm debelo...hebiga i to valjda treba u rernu bounce
Back to top Go down
Sponsored content





Kevlar micarta  Empty
PostSubject: Re: Kevlar micarta    Kevlar micarta  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kevlar micarta
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» micarta by me..
» snow-camo micarta

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: