* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tanjurasta brusilica

Go down 
+3
davor_vfr
pljehtar
bezribic
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeTue May 10, 2016 10:04 am

Very Happy naletio sam na ovu zubarsku tanjurastu brusilicu...ljubav na prvi pogled Laughing
Frendov otac umirovljeni stomatolog spremio je na sigurno u podrum...i opsa eto mene
nekom prilikom ...te čim sam je spazio Smile sad polako da je počistim i vidim što i kako s njom
no ne sumnjam da neće naći korisnu funkciju cheers
Tanjurasta brusilica IMG_20160510_WA0010
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeWed May 11, 2016 6:45 am

Odes u goste i pravo u podrum Very Happy Dobro je da znam to ...da zakljucam podrum ako me kojom prilikom posetis Razz Nego , daj malo pojasni ...kakav je ono brus unutra ? Ovo meni izgleda savrseni disc sander .. ???????????? bas pravim jedan , ali za papir .Jesi vec skinuo onaj poklopac , voleo bih da vidim sta je pozadi ?? A sada odoh da njuskam po podrume mojih zubara Very Happy
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeWed May 11, 2016 9:01 pm

Uh kakve je ovaj zube opravljao ?
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu May 12, 2016 11:58 am

Razz  da zube...proteze... vidim da su ovo obične šajbe za veliku flexu...no motor je ok
sistem za vodom hladit ? budemo vidjeli....ha bude se iskoristilo makar osnovno...
ne gledaj poklonu u zube Very Happy
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu May 12, 2016 4:37 pm

Ma naprotiv, divna stvar . Već sam gledao šta odstraniti , a šta ostaviti na kućištu .
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeFri May 13, 2016 3:21 am

super ideja, znam kamo mogu naci jednu slicnu. da bar imam mjesta za sve te stojeve XD
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeFri May 13, 2016 3:47 pm

chumaman wrote:
Razz  da zube...proteze... vidim da su ovo obične šajbe za veliku flexu...no motor je ok
sistem za vodom hladit ? budemo vidjeli....ha bude se iskoristilo makar osnovno...
ne gledaj poklonu u zube Very Happy

Ja skupljam coffee grindere ali ne po podrume vec u magacine  Very Happy Decki koji drze biznis sa kafom kod mene su mi vrlo bliski .....A u prodavnice vise niko ne melje kafu pa imaju ih pun magacin ovakvih...za sada ih imam tri komada , 2Hp i ravno 3000 obrtaje Razz Dva su savrseno ispravna na jedan je motor otisao ..jbm ti ruku kako sam bas njega uhvatio od svih tamo Twisted Evil Ali komsija mi glavni u premotavanju/vinklovanju li se kaze / motora , pa i to cemo lako srediti  Very Happy

Tanjurasta brusilica 29vxgmg
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeSat May 14, 2016 3:20 am

cheers dobra kafa...a ni rex ne zaostaje Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeWed Sep 28, 2016 1:46 pm

Konacno ! Decki ovo jede celik samo tako .....neverovatno je ! 25cm.dia  disk , 3000 obrtaja i to je skoroooo 40 m/s +40 grit brusni papir ...azdaja !! Za celik je super , za drvo prebrzo ..pravim jos jedan / treci/  na 1400 obrtaja .
A ovaj mali je za finese ...1330 obrtaja i 18 cm . dia . Disk , ceramic 100 grit papir i milina finish .Odlican je za obardu noza posle kalenja .......Iako i on zdravo skida materijala ako ga pritisnes  .....Dosta je bilo turpijanja ..ali sada tesko da cu ikada zavrsiti belt grinder Very Happy
Sutra cu slikati nekoliko komada celika , vec sam im izgrindao jednu stranu Razz  Problem je sto nemam  prekidac za levo i desno momentalno tako da grindam samo jednu stranu Laughing

Evo ga manji na slici , lepotan spava dok se okrece Very Happy

Tanjurasta brusilica 15xs48j
Tanjurasta brusilica 5chnp5

A sada vidim da nemam sliku od velikog  gde je kompletan Very Happy  Sutra onda , disk je kombinacija alumin i 3cm. debljina mediapan , MDF li kako ga vec zovu ...Za lepljenje i lakse skidanje brusnog papira sam na disk odozgo zaljepio  2mm G10 materijala ,staklolit ga mi zovemo ....

Tanjurasta brusilica 33dl5ox

Veliki cu postaviti da moze horizontalno  .Najozbilnije nameravam na njega da grindam blankove ...Horizontalno imam mnogo bolji pregled gde je blank  u odnosu na disk ....
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu Sep 29, 2016 12:19 am

Jebate led. Sad moram i ja u akciju nekakvu Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu Sep 29, 2016 6:19 am

Davore , vredi  truda . Ovo cudo skida metal kao da je drvo .Ocigledno brzina je presudna .Iako je brusni papir 40 finish je neverovatno fin ..kao na ruka da koristim 400 grit ...ne znam dali je neko grindao nozeve na ovakav stroj , ne mogu naci na tube neki video snimak .Ali sada mogu na ovo grindati  distal taper secivo i to vrlo lako .......
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeSat Oct 01, 2016 7:38 am

Tanjurasta brusilica 35ko28i
Tanjurasta brusilica 2eveqac
Tanjurasta brusilica Efi5a1
Tanjurasta brusilica 288w9p0
Tanjurasta brusilica 2j670o2
Back to top Go down
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeSat Oct 01, 2016 11:19 am

Ponekada kada mi zahvali traka za grinder i ja koristim nesto slicno....Uz malo maste i dorade alata mogu se izvlaciti grindovi kakve zelis cheers cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu Oct 27, 2016 6:45 am

Dok nisam napravio jos jedan , pomagajte . Koja brzina papira /m/s/ je najbolja za obradu drva ? Ovaj na 40m/s , gori sve i drvo i micartu i G10 , ma sve osim celika ??
Back to top Go down
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu Oct 27, 2016 9:41 am

Onda smanjuj br.obrtaja...
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu Oct 27, 2016 2:04 pm

Da , ali na koliko je pitanje Very Happy Nemam onaj regulator obrtaja za trofazni motor , skupo bre ..... Znate li kako sam resio levo-desno .....dva trofazna stekera za kabel na kojima sam promenuo faze Smile Jbg , kupio sam prekidac 1-0-2 ali je dosta duzi ne staje u kuciste gde je originalni prekidac koji je 1-0 i nema sanse da gubim vreme za neke improvizacije saa njime ,strah me od AC struje ....
Imam motora da biram razlicite obrtaje a i velicina diska odreduje koliko M/S bi bila brzina . Motori su sa razlicitih dimenzija osovina pa moram da odaberem pravi pre nego krenem sa izradom diska , zato pitam koja brzina bi bila idealna za drvo ?
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeMon Nov 21, 2016 1:48 pm

Opet ja Very Happy  Blesava ideja ili ne ? Hocu da napravim jos jedan disk sander posto imam cofee grindere za izvoz  , ali ovaj put malo drugacije , da zameni belt sander /koga necu zavrsiti do sledeceg milenijuma izgleda/ Very Happy  Znaci ideja je ova....... umesto pun disk da bude kao na slici /crveno je brusni papir / ?? Tako mogu /pretpostavljam/ da ga koristim kao da je belt sander , brzina je i vise nego dovoljna ..... 40 m/s na ivici diska nije za podcenjivanje  Idea  

Tanjurasta brusilica 243hw9e
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeMon Nov 21, 2016 2:20 pm

Čemu rupa? sem zahebanijeg izrezivanja brusnog papira ... ali kad ih već imaš lager
naravno da ima prostora za sve manevre Wink
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeMon Nov 21, 2016 4:19 pm

Rupa je da dobijem manju povrsinu brusnog papira , sirina brusne trake bi bila oko 5 cm. da ne dodiruje celo secivo dok brusim .Sta znam , ovako na pamet mislim da bi trebalo funkcionirati .Ne vidim sta bi poslo po zlu ? Nije problem izrezati brusni papir , problem je u moj slucaj , odlepiti ga Very Happy Prvi sam zaljepio sa neostikom i ubih se da ga promenim ....kada ga menjam probacu onaj ljepak za miseve ....... Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeTue Nov 22, 2016 1:35 am

scratch ma pusti moja mrmljanja...ide to tebe tehnički itekako Wink

ljepnjenje... pokušaj s nekim 'gumastim' ljepilom, trebalo bi se lakše dati
očistiti s MDF ili sl. podloge.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeTue Nov 22, 2016 10:55 am

Mislim da je resenje ljepak za miseve ,ostaje ljeplijiv ne susi se ......najozbilnije ovo .Neostik je gumast , onaj za kozu.... gumu ..............ispred MDF epoxsijem sam zaljepio 2mm G10 ili ti staklolita po nase ali ipak je tesko za skidanje .............Ima onaj posebni ljepak za ove stvari ali dobicu ga iz USA tek oko nove godine kada preleti onu baricu Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeThu Dec 08, 2016 1:46 pm

Mozda vam   deluje sasavo Rolling Eyes Ali radice posao Razz Ide u svim mogucim pravcima / uvjek na isto rastojanje od diska ,u stvari isto i to mogu  podesti kako hocu/ i vec vidim sta se da izgrindati na ovo sasavo cudo Very Happy Od distal taper bez muke  do octagon ili trocute rucke  bounce Poklopce za bregaste od BMW V8  su zakon .....ako nisti znali   Razz Naravno , zakon su zato sto ih ima dovoljno za 4 disk sandere Laughing

Tanjurasta brusilica Vpvp4x

Tanjurasta brusilica 2hdo8bo

Tanjurasta brusilica 2e1ew7b

Tanjurasta brusilica 35lbwue

Tanjurasta brusilica 34edz6g

Cak i za sekund ga mogu skloniti u stranu ............ Razz

Tanjurasta brusilica 5teup

Sta je bolje za plocu ? Alumin , celik ili 2cm. debela  G10 ?

I bez komentar kako zavarujem Very Happy  Kuci imam samo prastari , samodelski aparat za zavarivanje sa elektrodama .....a masku nema na vidiku ...tako da Very Happy
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeFri Dec 09, 2016 12:19 am

Svaka čast. Sviđa mi se ideja i konstrukcija brusilice.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeFri Dec 09, 2016 1:51 am

Razz sjetih se jedne riječi...Fantazmogorično cheers
Back to top Go down
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitimeFri Dec 09, 2016 11:00 am

Odlicno majstore...moram i ja napraviti zamjenu za ovu sto koristim isuvise je slaba,nabavio sam trof.motor samo jos da uhvatim vremena da povarim konstrukciju...Usput,na ovoj sadasnjoj koristim alum.disk i smirgle lijepim neostikom ali samo platnene i kada se istrose al.disk ocistim benzinom ili razredj.i ponovo lijepim,nema potrebe za nekim posebnim ljepilima...pozz
Back to top Go down
Sponsored content





Tanjurasta brusilica Empty
PostSubject: Re: Tanjurasta brusilica   Tanjurasta brusilica Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tanjurasta brusilica
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» disk brusilica
» Tračna brusilica
» ravna brusilica
» Disk brusilica
» moji radovi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: