* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Dodatak za povrsinsko brusenje

Go down 
3 posters
AuthorMessage
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Dodatak za povrsinsko brusenje Empty
PostSubject: Dodatak za povrsinsko brusenje   Dodatak za povrsinsko brusenje Icon_minitimeThu Apr 14, 2016 11:11 pm

Dodatak za povrsinsko brusenje ne toliko neophodan za one koji rade iz flaha ali za ljude koji do celika dolaze kovanjem ili peglanjem raznih sirovina je apsolutni ''MORASHIMASH'' menja igru za 180 stepeni! Ako uzmemo da da mi je prosecno trebalo 4 do 5 sati da izravnjam flah posle kovanja( i to ako sve ide po planu) sada mi je za tu akciju potrebno plafon 20 minuta i to da ostavim zavrsni finis na nozu. Ubedljivo najmonotoniji posao u izradi nozeva je ravnjanje. Sa nekakvom malom tackicom koja je ostala u celiku znam da se borim satima cesto da odustanem i dignem ruke od svega i predjem na neki drugi posao a ako ne odustanem, eh... gomila zeznutih nozeva!  Cena dodatka je prilicno visoka pogotovo sa carinom i troskovima puta ne sumnjam da moze da se i napravi ali to bi kod mene potrajalo sobzirom da sam u izradi jos nekih stvari (presa, slane kupke..)  Posle grindera po meni najkorisnija stvar u radionici je ovaj dodatak. Radi dosta brze nego brusilica za ravno brusenje, zauzima manje prostora od nje, trakama biram finis na nozu , distal tejper ,tejper tang, uz malo inovativnosti mogu se ravnati i drugi materijali na njoj mikarta,drvo...
Dodatak za povrsinsko brusenje Fm7tpsDodatak za povrsinsko brusenje 11t2835
https://www.facebook.com/bascelikknives/videos/1686378331635050/
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dodatak za povrsinsko brusenje Empty
PostSubject: Re: Dodatak za povrsinsko brusenje   Dodatak za povrsinsko brusenje Icon_minitimeSat Apr 16, 2016 1:55 pm

Australac? vidio sam mislim jednog talijana da radi apsolutno isti sistem...no cijena je vjerujem
identična za taj opaki stroj Smile svakako kapa dolje digao si izradu za još letvicu al' podebelu Wink
Tvoje vrijeme svakako dolazi , uložio si u sebe, svoje znanje i aparaturu s itekako prepoznatljivim
štihom cheers king
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Dodatak za povrsinsko brusenje Empty
PostSubject: Re: Dodatak za povrsinsko brusenje   Dodatak za povrsinsko brusenje Icon_minitimeSat Apr 16, 2016 7:05 pm

Ako oćeš savršenu završnu obradua nemaš paralelnu brusilicu,bez ovoga teško da može.Svaka čast, i sa srećom u nove radne pobede!
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

Dodatak za povrsinsko brusenje Empty
PostSubject: Re: Dodatak za povrsinsko brusenje   Dodatak za povrsinsko brusenje Icon_minitimeMon Apr 18, 2016 9:08 am

Hvala! Jeste iz Australije je, skoro sam i ja cuo za italijansku verziju i tu su negde sa cenama.Ima i onaj original od Trevisa iz Amerike ali on je tek skup. Uglavnom odlicna napravica.
Back to top Go down
Sponsored content





Dodatak za povrsinsko brusenje Empty
PostSubject: Re: Dodatak za povrsinsko brusenje   Dodatak za povrsinsko brusenje Icon_minitime

Back to top Go down
 
Dodatak za povrsinsko brusenje
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» stroj za brušenje
» Izrada grindera
» Nakovanj
» ljepila
» Belt Grinder & Tocilo - mungos

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: