* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Dijetlo & neš sitno

Go down 
+2
Karlo Ban
Strider
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 1:57 am

Jučer sam od 3-4 do 8 i pol kovao, po prvi put. Probao sam dijetlo i ne izgleda baš najbolje ali treba odrezat uške i naoštrit (zaboravio sam na chisel grind Very Happy ). Uz to sam još napravio neki mali nožić tek tako za zabavu i pokušao mu napraviti dršku od lovora, tako da ga vrućeg stavim između ljusaka...I spekao sam se na paru Very Happy Al uglavnom sam zadovoljan.

Dijetlo & neš sitno DSC07347

Dijetlo & neš sitno DSC07350

Dijetlo & neš sitno DSC07349
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 4:20 am

ee, to je to.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 5:31 am

I ja sam pokusao jucer kovati, zvonilo je na sve strane.
Ali nije to sport za mene, stock removal - MAJKA Cool
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 8:16 am

Da, stock removal je za dušu i živce (svoje a pogotovo tuđe) Very Happy
Rekli su mi da oko nakovnja stavim lanac i time se smanjuje zvonjenje...i Karlo mi je rekao da stavim magnete. Opet radi tiše.
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 8:28 am

Karlo Ban wrote:
ee, to je to.

Baš tako.

Darac wrote:
I ja sam pokusao jucer kovati, zvonilo je na sve strane.
Ali nije to sport za mene, stock removal - MAJKA Cool

A kad nemaš od čega "remove stock" onda moraš čekić u ruke i udri. Twisted Evil
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeMon Jan 02, 2012 2:12 am

Ovaj da, jučer sam si od kratke ali debele trokutaste turpije napravio dlijetlo za metal, mada mi je oštrica preuska pa gotovo da ni ne grebe bez da koristim mali batić. Ali što je je, počelo je kovanje Razz
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeMon Jan 02, 2012 10:36 am

Ako si hteo da pravis dleto onda si trebao da malo bolje izravnas krajeve i sam rez.Ne treba ga ni puno iskivati da ne bude pretanko.Cisto radi price dleto je zajebano naustriti a trebalo bi kad naostris i da ispoliras rez,Sve sam to cuo od rodjaka koji radi duborez.Inace radis mu chisel ili dleto fazetu.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeMon Jan 02, 2012 10:48 am

Najobicnije ravno dleto ti nije nikakav problem napraviti.E sad profilna,to vec pravi odredjene smetnje.Dleto mora da ima,ako je ravno jednu ravnu stranu po mogucstvu ispoliranu(al moze i zavrsnica kao za brijanje),a ona koja se ostri isto tako.I tu je najbolji skandi rez.Daje najbolju ureznost.Profilna dleta,eee to je druga prica.Ja se dugo zezam sa njima.Najvise sa V dletom.Ono je pravi izazov,za napraviti.Jos nisam uspeo da napravim onakvo kakvo meni treba.Imalo je tu nekih,al ona su otisla,i sad mi fali novo i to dosta.Pa cu morati da se malo bacim na to.Ali posto,cinimi se,da ti je ovo pocetak,samo nastavi dalje.Vazno je poceti
Back to top Go down
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Dlijeto   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeTue Jan 03, 2012 2:11 am

Dule wrote:
Ako si hteo da pravis dleto onda si trebao da malo bolje izravnas krajeve i sam rez.Ne treba ga ni puno iskivati da ne bude pretanko.Cisto radi price dleto je zajebano naustriti a trebalo bi kad naostris i da ispoliras rez,Sve sam to cuo od rodjaka koji radi duborez.Inace radis mu chisel ili dleto fazetu.

Ha ! Skužio sam tko je Dulin rođak ! Very Happy
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeTue Jan 03, 2012 2:47 am

Pardon, nisam napomenuo da to dlijetlo za metal nije ovo gore sa slika. Ovo gore je staro koju godinu i leži nekamo u tuzi. To novo dlijetlo (od malene trokutaste turpijice) je skrivljeno do bola ali mi ima lijep špic. Toplinski sam ga obradio kako mi je Karlo rekao u temi toplinksa obrada- zakalio 1 cm na 5 sekundi, onda postrugao i gledao boje dok se ne pojavi zlatno žuta.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeTue Jan 03, 2012 4:12 am

Nerazumem,bas ,dobro,skrivljeno do bola.Sta ti to znaci?
Kakvi su rezultati,kako reze metal?Koliko se brzo tupi?
Da ti napomenem da mora da bude odredjen ugao (kosina prema spicu),nemogu da se setim tacko koji je i kakav,cinimi se da on treba da bude 45 stepeni,al ima u zavisnosti koji materijal seces,i dugi uglovi.To treba voditi racuna.Meni je to rekao jedan vajar.A i ima na netu o tome.
Prilicno je zeznuto kaliti dleta za metal,ja sam inace do sada radio za drvo,a planiram i za metal.Jer su dosta tanka,pa se brzo ugreju,a i brzo hlade,tako da je malo tesko kontrolisati temperaturu.Meni je pala napamet malo deblja cev od metala,pa kad ona dodje na potrebnu temperaturu ubacim dleto u nju i zagrejem ga tako.Mislim,da ako bi debljina zida bila malo veca,teze bi se ladilo,a i grejalo,tako da bi dleto za metal imalo tama dovoljno vremena da se ugreje i temperatura ne bi tako drasticno varirala kao kad bije plamen direktno na njega.Mada to treba tek da proverim.Ja otpustam na plin.Mala je debljina pa se jednacito ugreje i tu nema zime,bar dosad.Mislim da za deblje komade,bas deblje je dobro tako otpustati.Ja sam se zeznuo tako na jednoj sikiri.Kada sam je zakalio,nisam tako otpustao nego na plin,kao i uvek.Medjutim,posto je materijal bio debljine preko 10mm nije mogla da se progreje po celom preseku,tako da je, posto je boja bila prava(zuta slama),ipak nije dovoljno otpustena i opet bila pretvrda i krta.Tako da je su na cepanju poceli parcici da otpadaju.Tako je bar kod mene bilo.I nemoj da me shvatis pogresno,samo iznosim moja dosadasnja iskustva i zapazanja.Pozdrav
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 6:23 am

Ništa ne zamjeram, dapače, što više savjeta, to bolje.
Skrivljeno do bola je fraza...nešto kao jako skrivljeno. Dlijetlo je jako maleno pa sam ga slučajno zadnjim udarcima uspio malo skriviti...No popravio sam ga (sami ste rekli da se brzo ugrije i ohladi pa treba raditi malo brže- veća brzina manja koncentracija).
Metal reže solidno, ne tupi se, ali problem mi je bio u geomeriji. Nije imalo dovoljno oštar špic, ali kako što sam gore napomenuo, popravio sam i to. Ne tupi se, barem ne na ovom metalu na kojem sam ga testirao (normalizirana rašpa).
Ja sam kalio i popuštao kao što mi je Karlo rekao- zakaliti samo 5-10mm, skinuti turpijom ljuske s vrha, i gledati boje koje dolaze sa zanjeg, još uvijek užarenog i ne zakaljenog kraja.

Naravno, kada ispraksiram ruku u kovanju, ovako nešto bi si napravio, mada bi i turpijom uspio srediti.
Dijetlo & neš sitno Relieving-gravera
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 7:50 am

ovako nesto samo na frezi mozes da uradis,moze da se iskuje slicno ali ne ovako precizno.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 9:43 am

I nemora to da bude u stotu tacno.Crtezom je dat samo primer i ideja,al nije to bas toliko strogo.I moze kovanjem dosta precizno da se odradi,posle malo dorade na tracnoj ili cemu drugom i moze to da bude dleto kao iz fabrike.
Strider,drago mi je da si uspeo da sredis,i to kako pricas je odlican rezultat.Ovaj na slici primer sam i ja nasao i prezentacija koja ga je pratila je bas zadivljujuca,ali opet mislim da nije to bas tako.I ostali modeli kada se lepo naostre i urade,isto dobro rezu.Ja sam video dleto koje je napravio jedan moj bivsi pa skoro prijatelj,a bio je profesor na akademiji primenjenih umetnosti.Bas je predavao gravure i sl.I pokazao mi je dleto koje je on uradio za to.Mogu ti reci da nije nista posebno.Mislim,on je uradio estetski vrhunski,znaci ispolirano i sve to,ali oblik mu nije ovakav.Tako da mislim skolska dleta i ona koja se mogu naci kao ovo dole se razlikuju.Mada sve to radi i nije bas toliko bitno.Ipak se neradi tu o delu za spejs satl,pa mora u hilljaditi deo milimetra da bude tacno.Po meni je V dleto za drvo jedno od najzajebanijih dleta za uradaditi.I tu,boim se da bi morala neka masina da radi posle kovanja da bi se dobilo ono sto treba.Ja se vec duze vreme borim sa njim i nikako da dobije rezultat koji bi meni odgovarao.Ova ravna je cisto zezanje.Samo je kod njih zeznuto kaljenje.I vrlo je moguce ovo napraviti,mada mislim da nije presudno.Bitno je da metal reze,da ostavlja cist rez i da se netupi lako,ostalo je samo komplikacija.Mada treba probati.Jos jednom svaka cast i budi uporan.Pozdrav
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 10:24 am

pa samo toliko.Svako moze da uradi dleto ali da ono bude dobro okaljeno,da se dobro naostri i da se sa njim radi vez problema to je vec malo tezi posao
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 11:28 am

Nisam mislio svaki brid kopirati, nego samo ovaj špic i gornji kut. Ovo ostalo je nepotrebno. study Uskoro rezultati.

Zašto je dlijetlo za drvo teže napraviti? scratch
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 7:04 pm

Dule,Strider ovo dleto koje je naveo da je uradio,ako je tacno sto je rekao a ja verujem da jeste onda je on uradio i vise nego dobro dleto.Ja dosta radim sa njima(doduse vecinom dletima za drvo),radio sam i sa profesionalnim,i slicna je to stvar.Dleto uopste nije komplikovano za uraditi,samo kaljenje je "malo"zametno,medjutim izvodljivo,a ne neizvodljivo.Strideru je to ispalo odlicno.Bolje od toga i netreba,jer osnovna stvar kod dleta za metal je (kao sto sam i pomenuo)da ga rezu,da ostavljaju cist rez i da se slabije tupe.A Striderova,kako on prica to se ispunjavaju.To je za mene dovoljno.E sada ,to je samo moje skromno misljenje iz mog iskustva.
Strideru,nisi me dobro razumeo.Nisam rekao da su dleta za drvo komplikovanija nego da je jedno odredjeno dleto komplikovanije od ovih.Neradi se tu o kaljenju,tu je otprilike slicna stvar,medjutim o samoj izradi je rec.Evo slike ,skinute sa neta ,nije bas kvalitetna,al se sustina vidi
Dijetlo & neš sitno Vdleto
Naime,da pojasnim.Ovo dleto mora da ima sledece delove perfektno odradjene.Prvo ugao treba da bude 30,70 i 120 stepeni(ali ovo je jedina mera koja moze da varira,ali je ovo kao neki standard),drugo kanal koji se vidi sa unutrasnje strane mora biti ispoliran i trece za mene najvaznije je da ovaj kanal mora biti koliko moze ostar(sa unutrasnje strane),da nekazem perfektno,ali koliko moze.E sada ima dleta na kojima on moze da bude malcice zaobljen,ali recimo meni za moje potrebe je potreban da bude vrlo ostar.Tako da je u mojim dosadasnjim pokusajima da to izvedem,stalno je bar malo kiksnulo.To jest nisam uspeo jos da mi bude ostar dovoljno.I na kraju dolazi i samo ostrenje,mada ono nije toliko bitno,ali mora neke uslove tj.uglove da zadovolji da bi radilo kako treba.
Pogotovo je izrada dleta zeznuta za uraditi ako su dleta vrlo mala,da nekazem milimetarska.Na njima kanal mora biti skoro perfektno ostar.E sada je pitanje.Kako to izvesti?
Meni je usopelo da napravim neka,odradjivala su mi dosada nekoliko ozbilljnih poslova,medjutim ona su propala,a i nisu bas bila perfektna.Tako da mi i dalje ostaje da napravim.Imam neke ideje,ali kao sto sam rekao,boim se da kod njih mora da ide ovaj kanal na neku frez masinu ili erozimat.Ja cu da probam bez njih,al neznam dal ce uspeti.Probaj pa ces videti o cemu ti pricam.Kad nabavim aparat postavicu par slikica moih dleta koje sam pravio i jednog koje mi je radio jedan vajni majstor.Na njima se vide ti nedostaci koji mene ne zadovoljavaju to jest ,nemogu da odradim neka posla koja bi trebalo ona da odrade.Pozdrav
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 11:26 pm

Opet se nismo razumeli.Kazem da je dleta zajebano okaliti ali nije nemoguce a pri tom mislim na "normalna"dleta tj obicna,ravna a ne ove male.Radio sam ravna i u obliku slova u i zavisno od materijala ispadala su dobro a nekad lose,nekad sam kalio po vise puta i na kraju bacao.Za ove male neznam a i iskreno receno nikad mi nisu trebala.Razumem ja ko radi neke gravure ili duboreze ali za mene je opet bolje kupiti set za graviranje(amaterski kosta 40,50 evra)nego se zezati sa ovim.Ja sam probao ovaj set i nije los,moze drvo,aluminijum,bakar i slicno.Neznam da li moze da gravira na celiku,nisam probao.Neko kaze da je dobra i zubarska busilica ali jebiga gde to da nadjem.Sitno je to i zajebano za rad,pogotovo ovo u obliku slova v.Ja se sa ovim nebih zajebavao.Nemam bas toliko zivaca i slobodnog vremena.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 3:33 am

Znam,Dule,najlakse je tako.Ali jebi ga ja uvek izaberem tezu opsiju.Medjutim,pored toga sto mi je mnogo vece zadovoljstvo napraviti sam svoj alat,svaki duborezac(bar dosta njih,a i taj vajar pomenuti mi je pricao),pravi sam svoja dleta.Da napomenem da ona malo bolja nisu bas jeftina.Pojedinacno i nije bas cena strasna(ide od recimo 20 do 100),ali predstavlja problem,jer za duborez minimalno je potrebno bar 15 komada,a citao sa po netu da taj broja raste i do 60.Pa kada saberes,cifra izadje malo povisoka.Ova veca,meni nije nikakav problem da napravim,cak i polukruzna(lako se ispoliraju i srede da budu vrhunska,ali ovo V dleto i ima jos jedno,zaboravih da ga pomenem ,cetrvtasto(koje nisam koristio nikad,mada mi je skoro stalno potrebno,mi predstavlja pravi izazov.Ali ja sam uporan i uspecu ovako ili onako.
A evo kako izgleda profesionalno dleto,firma je u austriji i ima dugu tradiciju izrade istih.
Dijetlo & neš sitno Vdleto2
drugaciji model al ista stvar
Dijetlo & neš sitno Vdleto3
i jedno polukruzno
Dijetlo & neš sitno Polukruzna
Mada ima jedna firma u Nemackoj,bolja od ove,al nemogu da skinem slike njihovih dleta.Medjutim, opet slike ne prikazuju ono najvaznije na njima.Al nema veze.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 6:18 am

Ahaaaa, Zlatko sada kužim. Mislio sam da se slovo V odnosi na tip oštrice, pa gledam. Jako mnogo puta sam radio sa ovakvim dlijetlima, U i V profila, rezbario sam linoleum, kako za školu tako za doma. I da, mnogo puta sam si ruke strgao Very Happy
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 8:32 am

Ova dleta su neophodna u duborezu.Oblik mu je vrlo zafrknut za napraviti,zato kazem da je teze.Meni je i upotreba boraksa pala napamet,da se ne bi pri kovanju sljaka nabijala u taj kanal i peavila neravnine,pa posle moza da se ozbiljno obradjuje.Ja sam zamislio da napravim kao sekac,koji bi imao ugao i ostrinu potrebnu za to,naravno ispoliran.Po meni morao bi da ide neki bolji celik,pada mi napamet kosuljica od lagera,i da se zakali,pa nabrzinu udari da nedodje do odgrevanja vrha.Cinimi se kada sam zadnje dleto pravio na ovaj nacin(ali sam koristio obicno gvozdje).Vrh je dozvolio jedan udarac,posle toga vise nije bio ostar..Slicnu stvar rade i sa puscanim cevima.I ona se kuju na sipci koja je ozljebljena ali ispupcenjima,pa kada cekici udaraju i sabijaju celik cevi prema toj sipci,u njoj ostaje otisak i spirala.Ta cev mora da bude perfektno ispolrana.Pa sam nesto i ja tako mislio da uradim.Ali to su teorije,do sad sve su bile neuspesne(dobro nisu bas skroz ,bilo je tu par koja su ipak odradjivala posao),ali gajim nadu da ce jedna upaliti.Meni licno netreba dleto kao ova na slici,da imaju velike stranice,dovoljno je par milimetara,ali bitan je kanal.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeMon Jan 09, 2012 2:44 pm

Kao što obećah- dlijetlo od male trokutaste turpije.

Pri vrhu se vide boje preostale od popuštanja, zlatna na vrhu. Mislim da mi je kut prevelik tako da ću sve to još jednom srediti.
Dijetlo & neš sitno DSC03101

Dijetlo & neš sitno DSC03105

Radni vrh je onaj dolje.
Dijetlo & neš sitno DSC03106
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeTue Jan 10, 2012 7:05 am

Izvini Strideru,ali moram ti reci iskreno sta mislim,ne zameri mi.Prvo,nemogu da vidim dal si malo obradjivao ovo dleto ili si samo slikao kovano.Ako je tako onda i nije lose,ali nisi morao da kujes turpiju uopste ,dovoljno je da si naostrio pod odredjenim uglom i okalio.Ali ti si verovatno hteo da stanjis da ti bude tanje.Dobro tako si odlucio,ako si to odlucio i to je ok.Ali ako ti je ovo finalni proizvod i doradjen,onda je ,izvini,al prilicno lose.Dosta neravno,ivice nobrusene,dobro ugao neznam kakav je jer se slabo vidi,bitno je da je nekih 45 stepeni,ako ima to je to.Samo to mora puno bolje da se obrusi.Sve ivice osim gornje(ona suprotna vrhu)moraju da budu cisto izbrusene(mozda cak ispolirane)
E sada ako radi,onda je zanimljiv rustican izgled,a kako ne,onda moras da popravis ovo.Znaci tezis da bude kao na slici.Al opet ponavljam ,ako je ovo slika samo kovanog,posle cega ce da ide dorada onada je dobro.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeTue Jan 10, 2012 11:41 am

Hehe, nema zamjerki, jos sam mlad Wink Definitivno moram smanjit kut, jer je preko 45 sutpnjeva. Dlijetlo je takovo kakvo je, odmah nakon kovanja (drugog-radi ispravljanja toga što sam ga slučajno savio), kaljenja i popuštanja. Sve ja to sredim. Probao sam ga, da vidim jel uopće grebe, na otkaljenoj rašpi i grize, ali samo površinski, ne radi one, kako se to zove, uvojke (?) od metala. Ima tu još posla. I cijelu fazetu moram promijeniti.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitimeTue Jan 17, 2012 11:07 am

Aj pa javi krajnji proizvod.I naravno pokazi Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Dijetlo & neš sitno Empty
PostSubject: Re: Dijetlo & neš sitno   Dijetlo & neš sitno Icon_minitime

Back to top Go down
 
Dijetlo & neš sitno
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Za druga pcelara, pcelarsko dijetlo ili noz, kako god

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: