* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 mjehurići nakon kaljenja

Go down 
3 posters
AuthorMessage
ljaljo

ljaljo


Posts : 92
Join date : 2014-09-02
Age : 31

mjehurići nakon kaljenja  Empty
PostSubject: mjehurići nakon kaljenja    mjehurići nakon kaljenja  Icon_minitimeFri Nov 06, 2015 5:31 am

Pomoć ljudi, kako sam spomenuo i u naslovu nakon kaljenja čelika pojavljuju mi se ovi mjehurići, zanima me razlog zbog kojeg su nastali, pročita sam negdje da je razlog možda preveliko zagrijavanje sad dali je to to ne znam. Nakon kaljenja turpija cvili to oštrici, cijepao sam suhu bukovinu i nije ostalo nikakvih posljedica, oštrina je ostala ista, ali kad sam tukao nožem po željezu (škripcu) na oštrici su ostali tragovi, sad šta mi je radit ne znam!?
evo par slika

mjehurići nakon kaljenja  4qiu78
mjehurići nakon kaljenja  35jyx4x
mjehurići nakon kaljenja  16kxop3
mjehurići nakon kaljenja  6h0y7o
mjehurići nakon kaljenja  352k7kj
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

mjehurići nakon kaljenja  Empty
PostSubject: Re: mjehurići nakon kaljenja    mjehurići nakon kaljenja  Icon_minitimeFri Nov 06, 2015 5:46 pm

Previše je uduvano vazduha u vatru pa i sam čelik počinje da sagoreva.Probaj,slikaj pa pokaži.
Back to top Go down
ljaljo

ljaljo


Posts : 92
Join date : 2014-09-02
Age : 31

mjehurići nakon kaljenja  Empty
PostSubject: Re: mjehurići nakon kaljenja    mjehurići nakon kaljenja  Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 2:38 am

Aha skuzio, tribam smanjit kolicinu zraka. I sta mi je sad radit normalizirat i ponovno kalit? Ovo mi je tek 6 noz po redu sta radim a kalio sam do sad samo 3 pa nisam bas strucan oko toga
Back to top Go down
ivicarazum




Posts : 94
Join date : 2010-09-20
Age : 40
Location : Zlatibor

mjehurići nakon kaljenja  Empty
PostSubject: Re: mjehurići nakon kaljenja    mjehurići nakon kaljenja  Icon_minitimeSat Nov 07, 2015 3:30 am

Promeni cumur kao prvo! Kolko vidim na slikama koristis onaj u briketima, uzmi onaj drugi tj pravi cumur i malo ga usitni tako neces imati toliki problem sa vazduhom. Kali nozeve nocu da vidis kad se celik lepo zarumeneo znaci crveno ne narandzasto.
Back to top Go down
Sponsored content





mjehurići nakon kaljenja  Empty
PostSubject: Re: mjehurići nakon kaljenja    mjehurići nakon kaljenja  Icon_minitime

Back to top Go down
 
mjehurići nakon kaljenja
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: