FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Noz pracka NP1

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
ninikki

PostSubject: Noz pracka NP1   Sun Mar 01, 2015 12:42 pm

Celik 5160, drska sljiva, pinovi mesing. 60 rokvela, mereno.

Last edited by ninikki on Mon Mar 02, 2015 3:25 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
ivo

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Mon Mar 02, 2015 1:27 am

Zanimljiv nož, kolega Vule, možda prećoškaste drške. Meni je šljiva baš drago i lijepo drvo, kao manje-više sve voćke. Nego, vidjevši naslov teme, točnije ime noža "NP1", na tren sam se ustravio od pomisli da se vratio jedan bivši forumaš, on je imao običaj svoje abortuse tako slično nazivati pale .
Back to top Go down
View user profile
chumaman
Admin

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Mon Mar 02, 2015 1:52 am

cheers ovako mališan od 145mm izgleda ogromno  a da je bombončić i da ima jednu posebnu namjenu
Razz dalje ne bih rekao jer bude nas majstor Vule već iznenadio..... Very Happy

https://web.facebook.com/Infamous-Blades-1474102002828512/?ref=hl
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Mon Mar 02, 2015 2:20 am

Pozdrav kolega Ivo. I sam sam pomislio kod naziva da malo lici na nazive nozeva onog...ostraca... No kako ja zaista u ovoj fazi izrade nozeva pravim razne oblike jer jos uvek razradjujem tehniku grindanja raznih oblika,i nemam neki naziv za njih.  Izuzetak je chumaman koji ima  ozbiljan projekat noza i njegov naziv. I chumaman je u pravu ovo je noz posebne namene. Naime naziv noza je NP1 ili u prevodu Noz Pracka1, To je mali noz od 145mm koji se ubacije u pracke koje radim . Slika govori vise od hiljadu reci:

Pracka je u kobinaciji oraha i bagrema, jos ne zavrsena ali uskoro.. Noz mora biti malo  tanji u drski zbog debljine pracke. Napominjem da je iako mali potpuno funkcionalan za njegovu velicinu. Cvrstoca je 60 rokvela izmereno kod prijatelja na rokvel aparatu. Inace..ne znam kako bi uopste nazivao nozeve pa idem linijom manjeg otpora nekim inicijalima . Naravno nisam ostrac pa da ih nazivam pompezno univerzalni konzerva noz..... uskoro cu sve zavrsiti i postaviti video o ubojitosti ove pracke a nadam se i funkcionalnosti noza. Smile I... ne zamerite mi kod naziva nozeva, ali kako nazvati noz  a da ne bude ime nekog renomiranog prizvodjaca jer koliko vidim ima nozeva i nozeva i imena.... Da izbegnem tu muku resio sam da imena budu No Name 1,2...(NN1.2...) pa kako bude.. Kolega Ivo Smile nadam se da ovo nije bas ...abortus Smile jer, poceo sam seriju..

Nozici prolaze celokupan tretman izrade, pa..odraslog noza.
Back to top Go down
View user profile
Dado

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Mon Mar 02, 2015 12:44 pm

Jako lijepo (i super ideja) cheers
Back to top Go down
View user profile
Gvozden

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Mon Mar 02, 2015 2:38 pm

Celokupna ideja fenomenalna!Svidja mi se! cheers
Back to top Go down
View user profile
ivo

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Mon Mar 02, 2015 11:53 pm

Nikako abortus, kolega Vule, nožić mi se, kako rekoh, čini zanimljivim i funkcionalnim. Taj sam izraz upotrijebio jer je, pored sjajnih majstora nožara s ovog foruma, prava uvreda za njih uratke onog nadrimajstora također nazivati noževima.
Back to top Go down
View user profile
bezribic

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Tue Mar 03, 2015 3:12 pm

Stvarno simpatićan nožić , dobra izrada (ali da je malo veći) .Koika mu je debljina blanka u leđima ?

Pohvale za domišljatu futrolu .
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Tue Mar 03, 2015 3:25 pm

Debljina u ledjima je 4,5mm i opada ka vrhu. Da, ispada da je futrola zapravo pracka. Mada mi je ideja da pracka ima u sebi nozic. I jedno i drugo je u funkciji. Pracka ima dovoljnu debljinu i cvrstinu za duplu TBG gumu. Uskoro ce biti gotova i postavicu video o njenom ucinku, tj ubojitost. Oblik nozica je slucajno ispao. Toliko i takvo parce celika mi ostalo posle secenja. Ispao je interesantan. Secivo od 7,5cm je mislim dovoljno za koriscenje. U pracki ga drzi magnet tako da je siguran od ispadanja. Mada cu ga ipak zakaciti za pracku nekim pletom parakorda, za svaki slucaj. Videcu...
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Wed Mar 04, 2015 6:37 am

Svidja mi se ideja 2 u 1 ali malo bi mi bilo lepse kada ne bi drska toliko virila iz pracke.Pazi to je samo moje misljenje,ne mora da znaci da sam u pravu.Sledecu probaj da uradis da se drska samo malo vidi pa da uporedimo.Inace za pracku nemam reci jer si ti ovo doktorirao,nozic,cist,jednostavan lepo uradjen.Svaka cast
Back to top Go down
View user profile
nodado

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Wed Mar 04, 2015 7:01 am

odlično cheers
Back to top Go down
View user profile
ninikki

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Wed Mar 04, 2015 9:34 am

U pravu si Dule. Nozic viri. Imao sam upravo takav oblik celika i iskoristio ga. Naravno da ce sledeca biti sa puno boljom drskom koja ce biti kompaktibilna sa prackom, da se ne vidi. Iako sam spremio 10 komada istog oblika kao ta prva. Sam oblik nozica mi se dopao tako da cu napraviti veci, normalniji. To je nesto sto sam davno obecao da cu uraditi, ako se secas. I, hvala Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Noz pracka NP1   Today at 9:30 am

Back to top Go down

Noz pracka NP1
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pracke