* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Hidraulične preše i matrice

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeSun Feb 14, 2010 3:58 am

evo mene nakon dugo vremena opet na forumu i nisam zasad do daljnjeg još u mogućnosti išta radit u vezi kovanja ali bit će uskoro

dali je netko radio umijesto brzih pneumatskih batova išta vezano uz pneumatske preše te vaše mišljenje koji bi materijal bio dobar za izradu matrica ( alata )

unaprijed hvala

Hidraulične preše i matrice Make-a-30tonne-hydraulic-press-Squash-anything
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeSun Feb 14, 2010 5:01 am

impresivna slika, sretno sa projektom!

ono sto bi ti odgovaralo je alatni celik za topli rad, Č6451, Č4751 ili nesto slicno, najbolje kod kupnje objasniti o cemu se radi i pokupiti jos koji savijet.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeSun Feb 14, 2010 10:05 am

danas sam našao cilidar s povratnom oprugom za uprešavanje ( presa ), ali mi je potrebna ručna pumpa jer je pumpa koju sam našao s njim neispravna

ako tko zna gdije nabavit nešto polovno slično ovome slobodno javite

http://www.drillspot.com/pimages/265/26571_300.jpg
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 3:50 am

Nesto slicno ti imaju limari za ravnanje karoserije ,a u Pevecu ti je takav limarski alat komplet bio nesto oko 1000-1500 kn ,mislim da se moze naci i u ostalim centrima .
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 4:02 am

https://www.youtube.com/watch?v=qwZ-GYUZZEY
Pogledaj ovu presu ,ja je vec dugo ganjam da mi je netko donese izvana ,na Ebayu je bila oko 100 funti (samo dizalica sa crijevima za zrak ) .Kod nas je nitko nije uvezao a steta jer je rade Kinezi i nije tako skupa a moze posluziti za razne alate .
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 12:59 pm

sada sam naša na netu točnije na ebayu hidrauličn pumpu ali u njemačkoj pa moram naći nekog preko koga bi je kupija za koji dan ću javit kakvo je stanje s cijenom jer ima još 6 dana do isteka aukcije

hidraulična je


Last edited by Enternity Snake on Mon Feb 15, 2010 1:05 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 1:04 pm

ben-66 wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=qwZ-GYUZZEY
Pogledaj ovu presu ,ja je vec dugo ganjam da mi je netko donese izvana ,na Ebayu je bila oko 100 funti (samo dizalica sa crijevima za zrak ) .Kod nas je nitko nije uvezao a steta jer je rade Kinezi i nije tako skupa a moze posluziti za razne alate .


probaj njemački ebay pretražit možda nađeš i jeftinije mislim da im je sada važnije prodat po bilo koju cijenu nego da im kupi prašinu u skladištu

ovo što ja mislim uzet radi tlak od 180 bari i tlači masom od 10 tona, a triba mi jer sam naša njenu presu
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 3:12 pm

Pogledat cu sta nude Svabe ,nego treba li ti ta presa za izradu profila kod kovanja t.j. ostrica ,ili za nesto drugo ,jer ako je kod kovanja bitna je jako brzina rada klipa i nacin vracanja klipa nazad (mislim da si ti spomenuo da tvoja ima oprugu ),jer sam nesto slicno vidio kod prijatelja koji je sam radio presu ali ne za kovanje ili oblikovanje ostrice vec za neko ravnanje profila i sila je bila 20 tona ali jako spora te smo onako iz zezancije probali napraviti jedan damaskus ali nismo uspjeli jer je hod klipa prese bio tako spor da se celik prebrzo hladio i to je bio veliki problem .
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 8:18 am

slično tome s tim da bih ja stavio graničnike između alata i tijela da ograničim povrat tako da razlika između predmeta i alata bude max 3 - 5 mm

a što se tiče brzine vidio sam na youtubeu da lik s sporom presom jednako brzo radi kao i onaj s brzom i to drobi predmet a ne samo da zamlati i nema vibracija kao kod brze s tim da je lik koristio klasični cilindar za dva crijeva i električnu pumpu
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 3:17 pm

Kada sam mislio na brzinu prese nisam mislio na pneumatski cekic koji je brz i radi na principu udaraca kao kod klasicnog kovanja nego bas na presu jer ih ima sporih i brzih ,ova od prijatelja je sluzila za izbijanje i vracanje velikih lezaja kod gradevinskih strojeva tako da je morala biti sporija i preciznija sto opet nije odgovaralo kod ovoga za cega je trebalo meni.Bilo kako bilo zelim ti da to dobro uradis jer me i samoga zanima a ako ti moze pomoci bio je jedan cijeli tutorial na British blade forumu pod nazivom "mini hydraulic press" pa pogledaj to mozda ti nesto pomogne.Ajde bas javi posto si dobio presu na Ebayu i baci fotku da vidim kako izgleda . Sretno !
Back to top Go down
Guest
Guest




Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitimeSun Feb 21, 2010 3:03 pm

zasad pauza što se tiče nabavke nove pumpe frend preko kojeg sam mislio nabavit je ostao bez love pa dok mu ne legne plaća ništa do daljnjeg u međuvremenu ću provat popravit staru pumpu ili naći nešto na otpadu

------------------------------------------------------------------------------------

ubija me država a i mozak mi se lagano sužava

scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Back to top Go down
Sponsored content





Hidraulične preše i matrice Empty
PostSubject: Re: Hidraulične preše i matrice   Hidraulične preše i matrice Icon_minitime

Back to top Go down
 
Hidraulične preše i matrice
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: