* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Pitanje za električara

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Pitanje za električara Empty
PostSubject: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSat Feb 07, 2015 8:46 am

Pitanje za električara ili nekoga tko se kuži u te stvari. Pošto je gotovo nemoguče nabaviti kalitetnu kutnu brusilicu sa mogučnošću smanjenja okretaja, a bilo bi i glupo kad več imam kutnu brusilicu.
Pitanje je, što ako napravim produžni kabel sa potenciometrom tj. onim prekidačem za svjetlo što smanjuje intenzitet svjetlosti, jel bi to radilo i što je isto vrlo bitno ako bi radilo jel bi štetilo kutnoj brusilici? Question
Back to top Go down
Guest
Guest




Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSat Feb 07, 2015 11:15 am

TAJ potenciometar nije dobar za brusilice i opcenito za el.alate ,On ce ti smanjiti broj okretaja ali ces izgubiti i snagu tako da neces moci ni brusiti ni rezati sa bruslicom .Bolje ti je da potrazis ,zna se naci u Lidlu po nekoj akcijskoj cijeni ,kutna brusilica sa regulatorom ,Ja radim sa takvom i skrpz sam zadovoljan ,Nije nesto narocito jaka ali fino radi i na malom broju okretaja .A profi brusilica sa regulacijom imas koliko volis ,,hoces Bosch ,De Walt,Hitachi i sl ...samo je pitanje koliko para si spreman dati za to jer su dosta skupe .
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSat Feb 07, 2015 11:31 am

Znači gubi se i snaga, iako sam to mislio više za fino šmirglanje i poliranje. Hmm.

Ma gledao sam tu u Lidlu i nesviđa mi se, imam veliku Boshovku i veliku Metabo i duplo su šire od ove u Lidlu, bojim se da bi samo bacio novac. Več odavno sam shvatio da često jeftino u konačnici ispadne skuplje.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSat Feb 07, 2015 1:08 pm

Za to ju ja i koristim ,,,cicak šmirgl ...320 ,400,,,,,,,Da imam love kupio bih i ja boolju ali mi je ova jeftinjara za tu lovu i 3 godine garancije ..best-buy ...
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSat Feb 07, 2015 2:43 pm

Ja sam je uzeo u Lidlu prije godinu dana (ili malo više), na akciji, i jako sam zadovoljan.
Jeftina a fino radi. Kao što Ben kaže... best-buy.
Ponekad se desi da regulator brzine malo poludi, ali to je radi nakupljanja prašine. Malo je ispirim sa kompresorom i opet radi kako treba.
Slobodno je kupi, nećeš požaliti Smile
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSun Feb 08, 2015 5:58 am

Hvala dečki, budem čekao kad bude akcija. Nisam znao da ima tri godine garanciju, valjda onda stoje iza svog proizvoda.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitimeSun Feb 08, 2015 10:15 am

Za izradu nozeva i jeftinije brusilice su dobre cak i za kucnu bravariju jer ti sa malom brusilicom skidas varove,i nesto sitnije,bez stezanja i normalno ne radis ceo dan sa njom vec 4,5 min pa je odmoris.Svaka ce ti trajati 3,4 godine sa ovakvim radom.Ako planiras nesto ozbiljnije onda ti treba profesionalka a ona je skupa(kod nas je oko 15 000 din-makita).Imaju sad jeftine sa regulatorom brzine(einhell,skil,power plus itd)zavrsice ti posao a kad pocnu da zezaju jednostavno bacis ili mozes od neispravne brusilice da napravis malo mangalo za pecenje prasica u polju ili razne druge stvari.
Back to top Go down
Sponsored content





Pitanje za električara Empty
PostSubject: Re: Pitanje za električara   Pitanje za električara Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pitanje za električara
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» belt grinder
» Izrada grindera
» pitanje oko grindera
» Pitanje
» Imam pitanje

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: