* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Za dimoljupce lule lulice

Go down 
+7
graf
zlatko381981
Pilgrim
Dado
ivo
Gvozden
Dule
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:26 pm

Da ne bude samo nakit evo nešto malo drugačije. Materijal abonos i smalti staklo.
Lula lulica No. 1

Za dimoljupce lule lulice 110
Za dimoljupce lule lulice 210
Za dimoljupce lule lulice 310
Za dimoljupce lule lulice 410
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:32 pm

U pajpa k'o bog - oak Very Happy molim pojašnjenje za smalti staklo?
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:41 pm

smalti staklo se proizvodi u Italiji (tajni recepti) i od njega se izrađuju mozaici. Ima ga u puno nijansi, lomi se na kockice te se slaže direktnom metodom. Meni osobno ne odgovara jer je intezivnih boja ali za ovako mali inlay dušu da.
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:43 pm

Htio sam još staviti link na moje mozaike ali mi neda jer sam gušter na forumu.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:51 pm

nema ti kod nas rangova...stvarno ne znam što ti ne dozvoljava postavit išta?
a to je staklo..ovo unutar cijevi...ja sam mislio na materijal usmine tj. cijevćicu
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:59 pm

Evo opet ne ide s www pa to samo nadodajte na mosaic-teskera.com
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 2:06 pm

Mislim da ne moze postaviti linkove i slike 7 dana od registracije,Cini mi se da je tako bilo ranije ili sam ja nesto pobrljavio.Mozda je to sa nekog drugog foruma pravilo.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 2:22 pm

Shocked kolaži su What a Face na formi medaljona od abonosa već mi je slinulo da baš i nisi hobista
a sad nakratko bacivši oko ostadoh paf ...sviđa mi se jako cheers

A kako sam ja poznati mecena Razz nešto će se morati naći i za tvoje ruke.
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 2:42 pm

Oooooo, da Shocked
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 2:51 pm

Ajte dečki, hm
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 3:21 pm

Sem nekih sitnih komadića tvrdih egzota sjetih se da imam jedne skale nečega zbilja posebnog
http://en.wikipedia.org/wiki/Agathis_australis

http://www.ancientkauri.co.nz/zealand_ancient_swamp_kauri_wood

tako da zahebem i abonos...po starosti  Razz

Kauri je puno mekši od abonosa i za dršku svakako nije...ipak se sva njegova raskoš na vrlo velikim
komadima
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 4:00 pm

Pa imate li vi nesto da ne valja?Dajte malo,imajte obzira.Ne dajte da slinim za ovakvim komadima.Svaka cast
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 12:53 am

Very Happy Dule vjerovao ili ne to mi je jedan od prvih komada drveta(egzotičnog) koje sam nabavio
dok me tresla drvena groznica a počelo je s abonosom on je bio to crno oko koje me privuklo
drvenoj temi cheers
Razlog više i uzrok manje svemu navedenom Wink
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 5:38 am

Lula lulica No. 2
Trešnja i abonos.


Za dimoljupce lule lulice B110
Za dimoljupce lule lulice B210
Za dimoljupce lule lulice B310
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeSun Feb 08, 2015 5:28 am

Graf,ja sam od onih sto preziru duvanski dim,a radovi su ti prva liga!
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeSun Feb 08, 2015 10:24 am

Gvozdene hvala ti lijepo na komplimentu, prije puno vremena puno sam pušio sada više ne ali ostala je ljubav za bavljenjem estetskim doživljajem. Mišljenja sam da medij ne igra tako veliku ulogu nego ono iznutra što čovjeka tjera na akciju. U ovom slučaju su to lulice i to lulice od drva, i nakit od drva, to je vezano uz onu gore spomenutu estetiku ali moglo bi se nešto i isklesati od kamena.
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeMon Feb 09, 2015 5:29 pm

Slazem se Graf sa tobom,apsolutno.Ja sam odabrao noz jer mi obrada metala ide,pa prirodni materijali,pa bezbroj kombinacija,oblika,boja...(na 3 tacke 3 tacke) cheers
Pre 10 meseci nam se rodilo pile,pa mi je prioritet kuca,ali tezim svim silama.Neverovatan je osecaj kad radim.Svo vreme me drzi neki elan a nemam tremu kako ce da ispadne na kraju ni malkice,sto mi je kod drugih poslova falilo jedno i drugo.(sto bi mladi rekli:izvinte na smaranju!) Rolling Eyes
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeTue Feb 10, 2015 12:01 am

Razz Gvozdeni to nisu lulice za otrovni duhan već za Božiji ljek i duhovnu medicinu cheers

Pa gledao si Gandalfa lol!
Back to top Go down
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeTue Feb 10, 2015 12:28 am

chumaman wrote:
Razz Gvozdeni to nisu lulice za otrovni duhan već za Božiji ljek i duhovnu medicinu cheers

Pa gledao si Gandalfa lol!

flower flower flower
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeTue Feb 10, 2015 2:40 am

Davno me je držala trema kako će ispasti na kraju ali ima jedna stvar koju sam zamjetio tijekom godina bavljenjem umjetničkim izražavanjem a u zadnje u mediju drva, a to je uvid. Naime, u početku sam bivao sretan s tim što sam napravio ali nešto me je kopkalo i tako vremenom shvatim da se gledanjem u to što se radi i intenzivnim promišljanjem mogu rješiti i ti unutarnji konflikti u vezi oblikovne estetike i postići još čišće zadovoljstvo. Naravno, uz puno rada ima tu još uvjeta koji trebalu biti zadovoljeni, a mi ih nismo niti svjesni dok nešto pokušavamo napraviti i eto ti sranja.
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeTue Feb 10, 2015 5:23 pm

Malo filozifije rada nije na izmet. Very Happy
Ako si pre pocetka definisao tacno sta hoces i sta ti je cilj,i iskreno se posvetis poslu...uspeh je najblizi moguc ako vec nije odlican.Zato i najveci umetnici su pravili skice da bi uvideli sta je visak ili manjka.A ako iz prve pogrese,to je bila samo skica.
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeWed Feb 11, 2015 1:50 am

Tako nekako, sad samo da je postići spomenuto i bez skice. Gvozdene ovo "...na izmet" je lapsus ili ?

No, da sad ne filozofiram previše vrijeme je za novu lulicu. Pa izvol`te komentirati.

Za dimoljupce lule lulice E119
Za dimoljupce lule lulice E212
Za dimoljupce lule lulice E312
Za dimoljupce lule lulice E410
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeWed Feb 11, 2015 10:41 am

cheers i deda bi....
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeThu Feb 12, 2015 4:08 pm

Lapsusa nije bilo,namerno je zamenjeno poneko slovo. Very Happy
Svidja mi se rad.Ova je nekako ergonomska.Svaka je svoja priča,lepa za sebe,a drugačija.Baš sam o tome i pričao.Od Majstora, majstorski radovi.Skidam kapu,naklon.!
Back to top Go down
graf

graf


Posts : 30
Join date : 2015-02-04
Location : Zagreb

Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitimeFri Feb 13, 2015 1:24 am

Hvala, hvala..
Back to top Go down
Sponsored content





Za dimoljupce lule lulice Empty
PostSubject: Re: Za dimoljupce lule lulice   Za dimoljupce lule lulice Icon_minitime

Back to top Go down
 
Za dimoljupce lule lulice
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: