FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Ikone i slicno

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
zlatko381981

PostSubject: Ikone i slicno   Mon Dec 15, 2014 4:39 am

Ovde cu postavljati moje ikone u duborezu,kao i duboreze raznih verskih figura:bogova,boginja i slicno.Nadam se da ce vam biti zanimljivo.
Za pocetak postavljam ikonu svetog Jovana Krstitelja.Koja je u procesu izrade.Na zalost,mada i na srecu dobio sam porudzbu za drugu ikonu,svetog Dimitrija ciji cu proces izrade slikati po fazama i naravno okaciti i ovde.Krstitelj ide za prijatelja kao poklon,pa je zato Dimitrije imao prednost.
A evo i slika i dokle sam stigao.

Eto toliko do sada i za sada.Radovi ce znaci morati malo da stanu kod Krstitelja,ali ce se nastaviti.Na zalost mozda ce Dimitrije pre toga da uskoci i presece slike Jovana Krstitelja.Al nema veze.
Dakle toliko za sada.Vidjimo se kasnije.
Evo stize i to kasnije.Dakle zavrsen je i Jovan.Malo sam s eigrao sa bojama,ali nisam bas zadovoljan sa rezltatima.Zeleo sam da to bude mako drugacije,ali dobro.Prilicno je dobro,pa sam ipak zadovoljan.Izgleda da je jasen ,pogotovo ovaj sa krupnijim ogdovima nezgodan za bojenje.

Veliki pozdrav svima.  Smile
Zlatko

Last edited by zlatko381981 on Wed Jan 14, 2015 5:24 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
vlay

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Dec 15, 2014 10:01 am

Umetnost... pa ti one sumske duhove radis levom rukom!
Svaka cats!Kolike su dimenzije i koliko ti vremena treba za jednu ikonu, otprilike?
Back to top Go down
View user profile
predrag1969

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Dec 15, 2014 11:30 am

ponoviću i ovde: odlično, umetničko delo.
zlatko, u svakom postu koji ti napišeš postoji komanda "edit". uz njenu pomoć možeš da dodaš slike upravo u taj post koji edituješ t.j. ispravljaš. nove slike jovana krstitelja dodavaj u taj, prvi post i hronologija neće biti narušena
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Dec 15, 2014 12:35 pm

@vlay.Hehehe!Daaa,a ikone i nozeve desnom.Podela je cisto da rasteretim ruke.Zebano raditi sve jednom rukom.Hehehe!Hvala na pohvali.
A taj podatak o vremenu bih zadrzao za sebe.Boim se da ce ljudi pomisle svasta kad cuju koliko mi sada treba vremena,a pogotovo kad to sve dodje do nivoa koji ja zamisljam i kome se priblizavam polako.Izvinjavam se zbog toga.A dimenzije su otprilike koliko se secam(mrzi me sad ponovo da merim) 60x40cm.
@predrag1969.Hvala Predraze.A za "edit" sam zaboravio.Sad cu dakle da ispostujem i hronologiju.Smile
Back to top Go down
View user profile
Dule

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Dec 15, 2014 1:43 pm

Ma pod tvojom rukom sve izgleda dobro.Imas zlatne ruke.Svaka cast
Back to top Go down
View user profile
davor_vfr

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Tue Dec 16, 2014 2:28 am

Umjetnost stari moj. Zlatne ruke imaš. Nadam se da uspiješ i naplatiti koliko vremena potrošiš.
Back to top Go down
View user profile http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Tue Dec 16, 2014 5:09 am

Reći ću isto što je i ivo rekao:Stradivari iz Zagorice
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Tue Dec 16, 2014 9:05 am

@Dule.Hvala ti.Juce sam saznao za nesrecu sto ti se desila.Iskreno mi je zao zbog toga.Nadam se da ces se oporaviti,tj.znam da hoces.
@davor_vfr.Eh naplatiti!I ja se nadam Davore da hocu.Mada od nade nema nista vec moraju da se zasucu rukavi i da se rinta dobor,a malo da se razmislja o isplativnosti i utrosenom radu.To je za obican narod vec odavno izgubilo smisao.
@fusher.Hvala kolega.Jes me moj prijatelj tako nazvao.Mada prekrstio me je on do sada svakojako.Very Happy
Back to top Go down
View user profile
zlatko381981

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Sun Jan 04, 2015 5:41 am

Pozdrav kolege.
Evo zavrsih i Svetog Dimitrija.Slikao sam proces izrade,a na kraju ima i jedan klipc.
Posto prenosenje ikone na drvo nisam smatrao nesto preterano zanimljivim,slikao sam samo ram

I krece obrada.Prvo freziranje,cisto da se malo olaksa i ubrza posao
http://s1134.photobucket.com/user/zlatko381/media/Sveti%20Dimitrije/5_zps4f78d17f.jpg.html

Pa prelazim na dleta i to prvo glavu.Ja nju uvek prvo radim,ali to nije pravilo.

Odavde krece ram

I konacno gotova iakona

A sad klip
https://www.youtube.com/watch?v=juL--W2hxT0
Eto,to je sve.Nadam se da vam se svidja.I izvinjavam se,nisam cestitao novu godinu.Dakle sa zakasnjenjem,sretna nova godina svima.
Veliki pozdrav!
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Sun Jan 04, 2015 9:08 am

Majstore svaka cast ,,,,,Bio sam fasciniran dok sam gledao samo slike ali kad sam pogledao video i skuzio detalje na ramu ...onda sam odvalio skroz .Bravo jos jednom !!
Back to top Go down
ninikki

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Sun Jan 04, 2015 3:50 pm

Majstor je malo reci, umetnik svakako a iznad svega carobnjak u svojim radovima. Bravo Zlatko.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Jan 05, 2015 12:48 am

Stradivari,ovo je savršenstvo!
Kako ti ovo grožđe ispadnu savršene kuglice?
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Jan 05, 2015 2:23 am

Eee hvala kolege.
@fusher.Pa i nisu savrseno okrugle isao sam namerno da budu malo izduzene.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Jan 05, 2015 2:34 am

Ja sam ih pokušavao raditi,ali mi nikad nisu ispale ni desetina tvojih,pa me zanima način na koji ih radiš
Back to top Go down
zlatko381981

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Jan 05, 2015 5:36 am

Pa neznam dal cu uspeti da ti odgovorim razumljivo na to pitanje.U sustini to moze da se uradi na mnogo nacina i sa bilo kakvim alatom.E sada to mnogo zavisi od uvezbanosti majstora.Ja obicno to radim polukruznim dletima.Ona su doba jer ne dobijas ravan rez kao kad bi radio sa ravnim vec blago zaobljen.Sto je dleto priblizno precniku lopte koju radis to je to izrazenije.Ja sam samo probao da radim neke krugove dletom koje je pribliznog precnika kao lopte tj.grozdovi i rezultati su odlicni.Dobija se lopta koja se nemora smirglati niti obradjivati.Ali sam dosao do zakljucka da za lopte treba dleto ciji obim kruznice ne prelazi trecinu polukruga(ako razumes).To je zato da bi imao bolji prilaz.Takodje dleta koja su na vrhu siroka pa se suzavaju prema drsci su prakticnija imas bolji prilaz.A evo otprilike nekog objasnjenja kojim bi se mogao voditi kada radis krug.Normalno nacrtas krug u drvetu,obradis ga skroz do dubine koliki je i precnik kruga i onda samo obaras strane do polovine kruga sa gornje strane ,pa onda sa donje.Posmatranje onoga sto radis je najbitnije.Cesto prekines rad,pogledas kako izgleda pa nastavis.Kasnije to nije potrebno kao ni ikakva posebna priprema,sve ide nekako "kao samo".Mada nije tako.Sve to sto ruka radi i sto "samo ide"u stvari diriguje mozak.Uvek se trudi da zamislis u glavi ono sto radis.Najbolje bi bilo da ti to snimim,al me pomalo mrzi,a takodje i nemam bas vremena.Eto to je sto mogu da ti objasnim ovako recima.Nadam se da ce ti nesto pomoci.
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Mon Jan 05, 2015 10:44 am

Hvala na detaljnom objašnjenju
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Ikone i slicno   Today at 9:23 am

Back to top Go down

Ikone i slicno
View previous topic View next topic Back to top