* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moj grinder

Go down 
+4
žile
Žuti
chumaman
puls
8 posters
AuthorMessage
puls

puls


Posts : 65
Join date : 2010-09-22
Age : 45
Location : ZG

Moj grinder Empty
PostSubject: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeFri Nov 07, 2014 2:17 pm

Nekako mi je neugodno da se trpam među ovakve majstore i vaše strojeve, ali složio sam i ja nekakav grinderčić pa bi volio čuti vaše mišljenje...
Nisam ih baš puno vidio u živo, zapravo sam ih malo gledao i po netu, ali složio sam nekakvu verziju od svega po malo, u skladu sa svojom vještinom.
Motor je 1.3 kW, 2850 okr, šasija je od 10 mm lima, kotači su od aluminija, bronce i mesinga...
Moram vagati Limenka, prilično je težak.
Slijedi još izrada nekih dodataka, sitni popravci i bojanje...

Moj grinder Grinder4_zps328f7121
Moj grinder Grinder3_zps06e97463
Moj grinder Grinder2_zps7d1a73b6
Moj grinder Grinder1_zps20fe06d4
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeFri Nov 07, 2014 2:21 pm

Ma to meštre, prava mrcima tu ne može bit vibracija i da hoćeš  cheers
još kad ga umjetnički pofarbaš u svom štihu...ajoj i kad kreneš u izradu nožeka Very Happy
Back to top Go down
Žuti

Žuti


Posts : 10
Join date : 2012-09-28
Location : Stara Pazova

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeSat Nov 08, 2014 12:44 am

Impozantna makina. Sviđa mi se rešenje podesivog nagiba napred. Ja sam se bavio mišlju da napravim sa štiftovima koji će davati promenjive uglove radne površine a komad koji se radi bi bio fiksiran stegom. Ovo mi deluje veoma elegantno rešeno. Svaka čast.
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeSat Nov 08, 2014 8:21 am

Ovo je pravi stroj. Da je moj takav ja bi pjevao. Very Happy
Back to top Go down
puls

puls


Posts : 65
Join date : 2010-09-22
Age : 45
Location : ZG

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeSat Nov 08, 2014 1:57 pm

Ha!
I ja pjevam; ne znam kad ću i hoću li izraditi neki nož......ali za sada uživam, zadovoljstvo mi je već imati ovakvu stvarcu....

Žuti, ovakvo rješenje sam kopirao od majstora Gorkog, i još dosta stvari.....stoga mu se zahvaljujem na velikodušnoj pomoći....

Hvala svima na pohvalama!
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeSun Nov 09, 2014 11:19 pm

Prava pila. Svaka čast! Nemaš se šta sramiti, ovo je za poželjeti.
Nego vidim neku tešku industriju u pozadini... Kakav je ovo klip ili šta je već u pozadini grindera?

A sad brzo da si jedan nožek izgrindal na njemu da vidimo kako radi. I daj koju sliku i video!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeMon Nov 10, 2014 1:26 pm

Puls je iz prve napravio grinder ko za profesionalce i to je to, a to i zasluzuje jer pomaze, dijeli i daje  rasirenih ruku.
Back to top Go down
puls

puls


Posts : 65
Join date : 2010-09-22
Age : 45
Location : ZG

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeMon Nov 10, 2014 2:24 pm

@Vilcambu, sad si me zacrvenio... Embarassed

@Davor, teška industrija-da.....ovo iza je stup radijalne bušilice....
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeTue Nov 11, 2014 7:09 am

Dali s tom bušilicom tražiš naftu ha,ha... Inaće grinder ti je pila i po svaka čast za izradu .
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeTue Nov 11, 2014 10:23 am

Svaka čast!
Što mislite o onoj stolnoj tračnoj brusilici (Einhell, oko 500 kn), odnosno je li netko na njoj radio obradu noževa, može li zamijeniti pravi grinder ukoliko ga se nema? Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeTue Nov 11, 2014 11:15 am

Može i ne može...kako kome ...Einhell nikako..bude u Lidlu dosta povoljno i svakako jače
ali to ti nije rješenje za grindanje, NIKAKVO.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeTue Nov 11, 2014 11:17 am

ne bacaj pare!
imaš na 2 ili 3 strani alata i naprava u nekoj temi sliku kako je složeno od dvije navojne šipke i nekoliko matica vodilica za brusilicu.i da kupuješ brusilicu,npr.boschovu ne bi te koštalo više od 600 kn(na netu se da naći i plavi bosch za tu cijenu)

Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitimeWed Nov 23, 2016 5:25 am

evo i moj.Moj grinder 14442710
Moj grinder 14429510
Moj grinder 14409210
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Sponsored content





Moj grinder Empty
PostSubject: Re: Moj grinder   Moj grinder Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moj grinder
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2 x 42 Grinder
» Stigao grinder
» belt grinder
» Grinder u izradi
» Moj belt grinder

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: