* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 diferencijalno kaljenje

Go down 
+5
tisler
Cannel
bezribic
vlay
žile
9 posters
AuthorMessage
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeThu Sep 11, 2014 12:14 pm

Oštrica koju sam kalio  je iskovana od 1075 čelika. Nakon kovanja sam je stabilizirao i namazao Bison-ovim silikonom za kamine koji je otporan na toplinu.Tako namazan blank  sam ostavio 24h da se osuši.

diferencijalno kaljenje  100_4917

diferencijalno kaljenje  100_4918

Pstupak kaljenja je poznat pa mislim da ga ne trebam posebno opisivati. Uglavnom s rezultatom sam izuzetno zadovoljan.

diferencijalno kaljenje  100_4919

Ovako izgleda blank brušen ručno do G 800
diferencijalno kaljenje  100_4920
hamon se lijepo vidi i bez feriklorida ,
a ovako izgleda nakon feriklorida

diferencijalno kaljenje  100_4921
Back to top Go down
vlay




Posts : 181
Join date : 2010-09-15

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeThu Sep 11, 2014 12:44 pm

Ahahahahaha!
ZILE FENOMENALNO!!!!!
Prelep hamon i prelep noz!
Izvini, ali toliko sam se smejao kad sam shvatio sta si uradio, da su mi posle suze na oci.Dok pojedinci izvode magijsku alhemiju, eksperimentisu mesecima, zahvaljuju andjelima i mesaju sve sto im padne pod ruku ti namazes Bison i dobijes hamon k'o iz bajke.
Zasto komplikovano, kad moze jednostavno!
Veruj mi, jos se smejem! Very Happy Very Happy Very Happy
Kapa dole!
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeThu Sep 11, 2014 12:53 pm

Jedva čekam da se vidimo !
Back to top Go down
Cannel




Posts : 46
Join date : 2011-03-05

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeThu Sep 11, 2014 1:42 pm

Nebi htio da ispadne da nekaj pametujem, pa da prvo napišem da nisam nikad koristio bisonov, al koristim penosil +1500 stupnjeva i nikad ne čekam da se posuši, stavim ga i odma kalim. Jedino kaj ga je malo teže skinut kasnije.
Back to top Go down
tisler

tisler


Posts : 415
Join date : 2012-03-19

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeThu Sep 11, 2014 1:43 pm

Odlicno ,"sve genijalne stvari su jednostavne".
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeThu Sep 11, 2014 1:45 pm

Ovo sam i ja probao (isti silikon) jedino što nisam čekao 24 sata da se osuši pa mi hamon i nije uspio jer je pao silikon u vatri.... Mislim nije bio jako zaljepljen za britvu pa se toplina podvukla di treba i di ne treba. Hamon mi se nazirao bez obzira. Mislim da je ovo svakako kvalitetan materijal za izradu hamona samo treba pričekati da se stvrdne kako treba.

Bravo Žile!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeFri Jun 26, 2015 3:23 pm

vlay wrote:
Ahahahahaha!
ZILE FENOMENALNO!!!!!
Prelep hamon i prelep noz!
Izvini, ali toliko sam se smejao kad sam shvatio sta si uradio, da su mi posle suze na oci.Dok pojedinci izvode magijsku alhemiju, eksperimentisu mesecima, zahvaljuju andjelima i mesaju sve sto im padne pod ruku ti namazes Bison i dobijes hamon k'o iz bajke.
Zasto komplikovano, kad moze jednostavno!
Veruj mi, jos se smejem! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Kapa dole!
Hm , a jesi pomislio zasto se muce sa glinom ? Hamon kao hamon je lako dobiti , evo ti jos bolje resenje  od bisona i mnogo brze i cistije  ...uzmi dva komada obicnog debljeg lima , recimo nekih 3-4mm debljine . Zatalasaj ih turpijom  kako zelis i pricvrsti ih na ostricu koju kalis .Garantiram ti prekrasan hamon . . .. . ALI sta sa HRC rokwelcice u ledja noza ?? Poenta mi , pitanje je koliko ce biti   zakaljena ledja noza , posto ta dva komada zeljeza nece dati da se ledja noza zakale kako treba , ma ostace meka kao kaskavalj ..... Very Happy  Voleo bih da znam kolika je tvrdoca ledja konkretno na ovaj noz sa bisonom koji je IZOLATOR i ne prenosi toplinu , posto mi izgleda da je sloj dosta debeo ??
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeSat Jun 27, 2015 3:19 am

Bravo Žile!
Jednostavno i efikasno. Baš kako treba cheers
Back to top Go down
gavran

gavran


Posts : 36
Join date : 2015-04-13

diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitimeSun Sep 06, 2015 3:56 pm

jesi li utapao celo secivo u ulje ili samo rez? pitam jer ovih dana cu da se odvazim da probam dif kaljenje uz koriscenje silikona kao izolatora.
Back to top Go down
Sponsored content





diferencijalno kaljenje  Empty
PostSubject: Re: diferencijalno kaljenje    diferencijalno kaljenje  Icon_minitime

Back to top Go down
 
diferencijalno kaljenje
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Druženje i kaljenje kod Bena 66
» GLINA ZA KALJENJE
» Kaljenje prohroma
» kaljenje macete
» ulje za kaljenje

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: