* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kožne korice

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Kožne korice Empty
PostSubject: Kožne korice   Kožne korice Icon_minitimeFri Jan 22, 2010 4:05 am

Želim početi raditi kožne korice, koje bi mi bile naljepljene na drvo, da su čvrste a opet lijepe...Zanima me je li istina o tome da bi se trebao koristiti aceton za omekšavanje kože umjesto vode...da nakon obrade acetonom koža postaje meka i laka za obrad, bušenje rupa, utiskivanje tj ukrašavanje i da kad se osuši postaje jako kruta?

Mi može tko reći nekakve završne vezove koncem da mi se sve ne rasplete, jer sam čvorove prije radio na kraju pa se sve rasplelo i palo u vodu...Trebam li dva puta uvezivati kroz iste rupe ili je jednom dovoljno?
Back to top Go down
rinos

rinos


Posts : 50
Join date : 2009-12-17

Kožne korice Empty
PostSubject: Re: Kožne korice   Kožne korice Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 10:16 am

Evo ga,
http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?19963-Saddle-Stitch-Tutorial-stitching-with-2-needles
Ovako ti se neče raspasti,ako se niti negdje iskidaju,druga "caka" je kada sve zašiješ,natopiš šavove s ljepilom za drvo(ono bijelo ljepilo,kad se osuši bude prozirno),debeli sloj,i pričekaš da se sve upije a ostatak prebrišeš.
Netko koristi aceton a netko alkohol ali najbolja je voda(topla,ne vruća),i to oko pola sata,iza toga je pustiš da se ocijedi,kada završiš,ako želiš da je koža tvrda osuši je sa fenom Very Happy ,ili u rerni.
Za zaštitu ,nepromočivost,natopi je s pčelinjim voskom.
Vosak se rastopi u posudi i zatim ga se nanosi na futrolu(ako je zagriješ prije toga bolje će upijati),možeš i utopiti u vrući vosak cijelu futrolu(oprez,ako je prevruć upropastit će kožu),iza toga višak voska se treba skinuti,ili s fenom ili staviti u rernu (50-60)stupnjeva,i taj postupak će stvrdnuti futrolu.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Kožne korice Empty
PostSubject: Re: Kožne korice   Kožne korice Icon_minitimeThu Aug 05, 2010 4:16 am

Jučer sam ipregnirao kožnu furtolu Mikov preklopnog lovačkog noža. Korice su mi već prije popljesnivile pa sam ih odlučio sredit. Otopio sam običnu bijelu svijeću, pazio sam pritom na temperaturu, rekli su mi da se nesmije dimit, pa sam smanjio vatru taman ispod granice. Kad se otopilo, počekao sam malo da se ohladi, kao što si rekao, i ulio u posudicu svježeg sira i tamo sam sve natopio...skinuo sam višak voska, ne iznutra, to moram danas. Imaš pravo, postale su čvršće korice, ali na nekim pregibnim mjestima se vosak miče, mijenja boju, neznam objasnit...kao da je suh i počinje pucat, probat ću to sa fenom napravit. Inače super je boja, finiš je izvrstan, malo su na težini dobile korice, i lijepo vodu odbija.

Kožne korice DSC08105

Kožne korice DSC08108

Kožne korice DSC08109

Kožne korice DSC08110

Tragični pregib silent
Kožne korice DSC08111
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Kožne korice Empty
PostSubject: Re: Kožne korice   Kožne korice Icon_minitimeWed Aug 17, 2011 2:12 pm

Ovako krenula priča- frend i ja na ribama...ulovimo brancina predivne kože...i pala mi je ideja da napravim riblje korice Very Happy Za razliku od sisavaca, ptica itd, riba ima obojanu kožu, znači da ne moram sačuvat krzno i dlaku da bi bilo šareno. Također uzoraka tekstura ima neograničeno. I onda nađem ovakve korice.
Kožne korice SDSC_0036

Trenutno mi se suši koža ribe mačke...isti izgled ribe kao morski pas, samo minijatura, hrapava tekstura kože...samo boje su predivne. Sljedeći nož definitivno ima ovaku futrolu.
Back to top Go down
Sponsored content





Kožne korice Empty
PostSubject: Re: Kožne korice   Kožne korice Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kožne korice
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: